Mikä on maksimiaika

noin arvio

pitää kuvallista / kuvatonta profiiliaan seuranhakupalstoilla netissä ennenkuin alkaa hävettämään?

14

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9ja5

      Olipa vaikea kysymys. Näin naisena, ehkä 1 vuosi. Itselläni ollut puoli vuotta, mutta ollut välillä 4 kk pois, kun löysin miehen. Sitten takaisin, kun ei homma onnistunut.

      Tulikin mieleeni, että pitäisi profiilissa nähdä, milloin alkuperäinen profiili on luotu ja miten ollut poissa.

    • jkjhlööö

      Muutamalla on ollut jo 10 v....

    • mies.....

      Mun mielestä maksimiaikaa ei ole, itse poistan siinä vaiheessa kun löydän molemminpuolisen rakkauden mutta aika hiljaista on sen suhteen joten profiili pysyy.
      Ei siitä mitään haittaakaan ole kun se siellä on, olen kuitenkin aktiivinen ja vastaan viesteihin jos niitä ikinä saan :P

    • No enpä ole ymmärtänyt hävetä, vaikka kohta kaksi vuotta ollut… Enkä myöskään ole ymmärtänyt dissata niitä miehiä joilla se profiili on ollut pitempään. Pitäisikö?

      • dazu elealainen

        VAIMO!

        NIIN?


        Haha! :D


      • missä se on

        Laitappa linkki profiiliin kiitos.


    • 19+20

      Minulla ollut jo useamman vuoden.

    • mies kaks ysi

      Miksi pitäisi hävetä on että roikuu pitempään nettideitissä..
      Onhan ihmisetkin muutenkin pitkiäkin aikoja sinkkuina eikä siinä ole mitään hävettävää. Enemmän itseäni ihmetyttää naiset jotka saattaa olla parisen kuukautta deitissä, jonka jälkeen vaikka 3kk:ta pois ja takaisin eronnut - statuksella jonka jälkeen pian on taas profiili hävinnyt.OIkeasti, kyllä tuossa alkaa miettimään että onko etsinnässä vain joku kenen kanssa nysväillä ettei tarvitse olla yksinään.
      Itselleni kun tuollainen nainen on suoraan turn off.

      • 6+16

        Minulla on ollut profiili useamman vuoden. Laitan sen välillä piiloon ihan sen takia, että ei vaan jaksa tätä. Ei sen takia, että olisi joku mies kierroksessa. Mutta ymmärrän kyllä, että se saattaa näyttää juurikin tuollaiselle.


    • asiantuntijat?

      Omasta mielestäni juuri tälläinen 3kk kävijä taas on parhain, hän ainakin yrittää luoda parisuhdetta toisin kuin tämä joka vuosia pitää profiiliaan ja kun nainen kuin nainen saa sen suhteen lyhyemmässäkin ajassa että kyllä luulis se naisellisuuskin olevan koetuksella ja hävetä pitäisi.

      Älkäänyt vaan alkako väittämään taas että kun täälläkin monet naiset kirjoittaa siitä ensitreffien 3-15min päätöksestä onko kemiaa vaiko ei. ja tällä pitkään roikkuneella naisella olisi parempi ihmistuntemus kuin tällä jopa pätkiäkin olleella naisella.

      Itsellänikn on tälläiällä lukematon määrä niitä 2viikon-3kk suhteita mitkä on tulleet vastaan ihan elävästäelämästä ja päättyneet jomman kumman päätöksiin mutta niissäkin katsottu vähän pidemmälle kuin tuo 5min päätös...mutta netin kauttahan se ei onnistu kun on näitä 7v deittailijoita.

      On muuten ihmeellisen taitavia ihmis/miesasiantuntijoita netissä naisia kun osaavat lukea toista niin hyvin että kenen kanssa kannattaa ja kestääkin se suhdekkin loppuelämän.

      • 9ja5

        Kiitos asiantuntijat?

        Itse todellakin yritän parisuhdetta. Koska en katso miehen lompakkoa, ulkomuotoa, ym. statusjuttuja, niin löydän näitä varteenotettavia miehiä.

        Mutta, eihän sitä voi tietää onnistuuko ilman kokeilemista. En ole ajatellut roikkua Täälä vuosia, vaan välillä olen poissa, joko löytäen miehen tai vaan breikkiä pitäen.


    • Kannattaa kokeilla useampaa deittipalstaa. Meillä edate.fi:ssä on tämän vuoden loppuun saakka tarjouksena ilmainen VIP-jäsenyys naisille (12kk) ja miehille (3kk). VIP-jäsen pystyy käyttämään kaikkia sivuston ominaisuuksia. Tämä ei ole mikään juju, eli luottokortti- tai muita maksutietoja emme pyydä rekisteröitymisen yhteydessä. Naisille noin pitkä ilmainen jäsenyys siksi, että palvelussa on lähes 80% miehiä ;) Miehille taas ilmaisjäsenyys siksi, ettei toista sukupuolta voi jättää joulun alla ilman näin hyvää kampanjaa. Profiilin voi milloin tahansa poistaa, jos ei tykkää palvelusta. Meidän olis vaan kiva siinä tapauksessa tietää, miksi palvelu ei kiinnostanut/oli huono.

      Profiilikuvaan kommentoisin sen verran, että se kannattaa ajoittain vaihtaa tai lisätä galleriaan uusia kuvia. Se pitää muiden mielenkiinnon yllä, vaikka roikkuisi palstoilla ikuisesti. Jos haluaa pistää oman profiilinsa holdiin, sekin onnistuu. Kuvia voi julkaista myös vain "kavereille", eli profiilikuvaksi voi laittaa meillä vaikka ruusun ja omat kasvokuvat piiloon vain kavereiden nähtäviksi. Kavereita voi pyytää mielin määrin ja poistaa halutessaan.

      Mukavaa joulun odotusta!
      edate.fi -tiimi/Eeva

      • 80%

        No eipä kannata miehenä vaivautua kun meitä on noin paljon enemmän. Tuossa leikissä jää toises pelimiehille ja komeimmille.


    • ...

      Mulla on ollut profiili ihan alusta alkaen, 90-luvun lopusta alkaen muistaakseni.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5514
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      194
      3520
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2345
    4. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2328
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1038
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1028
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      997
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      982
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      945
    10. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      80
      911
    Aihe