Mielipiteitä?

Apua??:(

Noniin.. Eli tyttöystävä asuu kauempaa kuin minä.. Suomessa ihan molemmat asutaan.. Mutta asiaan.. Elikkä tyttöystävä kärsii masennuksesta.. Ollut jo jotain 4 vuotta. Alettiin seurustelemaan 8kk sitten.. Ei olla nähty 8 kuukauteen.. Hänen psygoloki on sanonut että me ei voida nähdä koska sitte hän ei keskittyisi paranemiseen.. En jaksais hirveen kauaa olla eros mut en todellakaan ole häntä jättämässä.. Mut ei tää mitää kivaakaa ole olla erossa.. Ni sitä haluisin kysyä teiltä et voisiko se rakkaan kanssa oleminen kuitenki auttaa tässä asiassa?

2

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös kaukosuhteessa

      Tuntuu oudolta ettei voi rakastaan nähdä kun toinen on vielä masentunut. Eikö se hyvä asia että on lähellä ja paikalla joku joka rakastaa? Itse ajattelisin, että toisen kainalossa oleminen olisi parasta lääkettä melkein kaikelle..

    • HEVIÄ

      On tainu joku sinua raukkaa kus...ttaa tai sit kannattaa varata aika psykologille!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      205
      3904
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2106
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      87
      2080
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      49
      2035
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      96
      1966
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      65
      1694
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1124
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      296
      1042
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      78
      970
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      856
    Aihe