Nyt riittää kyykytys!

Suomi lakkoon vain.
Nyt saa tämä perkeleen kyykytys loppua.
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaihdetaan paikkaa. Voin mieluusti tulla töihin, hiukan pienemmälläkin palkalla kuin sinä nyt. Tule sinä minun tilalleni työttömien kirjoihin.

Äänestä

Koko Suomi lakkoon. Sähkölaitokset, ydinvoimalat, maatilat, puuteollisuus, elektroniikkateollisuus, junat, laivat... kaikki.
KYLLÄ MEILLÄ SITTEN HYVIN MENEE!

Äänestä
  • Loppuu.
    (ja kaikki muukin)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riistokapitalismin uhri kirjoitti:

Suomi lakkoon vain.
Nyt saa tämä perkeleen kyykytys loppua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu