kiinnostunut vielä vai ei

.........

Mies pyysi minua viettämään iltaa kanssaan n 3vkoa sitten. Tämä ei aikataulun vuoksi sopinut minulle. Kerroin sen hänelle ja että muutoin olis ollut kiva lähteä jne. Jotenkin oletin,että asiaan palattaisiin myöhemmin. Mutta hän ei ole enää ottanut puheeksi uudestaan,että vietettäisiin aikaa yhdessä. En itsekään ole uskaltanut asiaa tiedustella,kun tästä kutsusta on jo kulunut aikaakin ja silloin kiireiden vuoksi asia jäi. Nähdään satunnaisesti muiden ihmisten läsnäollessa ja en osaa nyt yhtään lukea häntä,että olisiko vielä kiinnostunut vai ei.. Ollaan siis aikanaan pari kiihkeää iltaa vietetty juhlien jälkeen yhdessä. Mies on mielestäni rohkea. Omasta Mielestäni olen käyttäytynyt häntä kohtaan sitten,että pakko hänen on ymmärtää mun olevan kiinnostunut. En haluaisi tämän tyrkymmältä vaikuttaa. Mitä mieltä. Rohkaisenko mieleni ja ehdotan tapaamista vai onkohan kiinnostus hänen puolelta hiipunut?

6

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies...

      No se ei nyt tiedä haluatko edes tavata enää. Se on sun vuoros ehdottaa.
      Mitä rohkenemista tuossa on? laitat viestin sille ja kysyt vieläkö kutsu on voimassa.

    • Meressä kyllä riittää kaloja. Varsinki naisille...

    • 5e732q

      Mies sai todennäköisesti sellaisen kuvan ettei sulla kiinnosta.
      Oisithan voinut itse ehdottaa jotain toista aikaa?

      • .....,,,

        No niin olisin,mutta jotenkin ei tullut palattua heti aiheeseen ja nyt kun aikaa on jo kulunut eikä toinenkaan ole asiaa enää ottanut puheeksi,niin olen alkanut epäilemään,että ei häntä kiinnosta. Etenkin kun painotin kyllä,että ajatus oli tosi ihana ja mielelläni olisin lähtenyt hänen kanssaan iltaa viettämään, jos ei olisi ollut muuta sovittuna. Hö, miten sitä saisi rohkaistua nyt itsensä.


    • mietis nyt itse

      Jos nainen sanoo tapaamisehdotukseen, että ei käy, mutta joskus toiste kuitenkaan koskaan tekemättä asialle mitään = naista ei kiinnosta.

      Käytännössä sanoit miehelle, että palaillaan asiaan... palaamatta asiaan.

      Mies voi olla kiinnostunut yhä tai ei ole. Kysymällä selviää, eikä siinä mitään tyrkkyä ole kolmen viikon jälkeen kokeilla. Yhtään vähemmän aktiivinen jos olet, niin oot käytännössä tavoittamaton.

      • 17 + 16

        Juurikin näin, tuona miehenä en olisi kovin toiveikas enää sinun suhteesi kun ensin ei käynyt ja sitten olet ollut hiljaa. Onhan se ihan selvää, että seuraavan siirron pitää olla sinulta peräisin. Ihme ämpyilyä aina naisilta, kun pelätään jotain "tyrkkyyttä". Miehenhän pitää jatkuvasti olla tyrkyttämässä itseään jos aikoo johonkin päästä naisten kanssa, turha sitä on väistellä naistenkaan. Siis jos haluatte juuri sen miehen jonka haluatte. Jos ei ole niin tarkkaan niin sen kuin odottelette, kyllä niitä iskuyrityksiä tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45339
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      36
      1602
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe