työpaikkakiusaaminen

haikea mieli

Miksi suomessa ei työyhteisössä puututa ajoissa työpaikka kiusaamisern.miksi esimies saa käyttää asemaansa väärin? Onko luottamusmiehet ja työsuojeluvaltuutetut työnatajan vai työntekijän edustajia ja tukioita?pitäisi olla työntekijöiden. Kun esimies harrastaa kiusaamista, valehtelua alaisistaan, hänhän on epäpätevä esimies. Esimiehen pitäisi olla esimerkillinen.hän käytöksellään saa muutkin osastoltaan katsomaa kiusattua ala arvoisesti ja saa aikaiksesksi syrjinnän.sitten kehtaa sanoa kiusatulle miksi eristäydyt. Olen saanut koketämän helvetin ja nyt valheillaan esimies sai ietisanottua työsuhteeni, hän vaan totes en kestä sua enää. Kun koitin puhua asiasta hän raivostui ja alkoi sättiä, sanoi etteikö järkeeni mene asiat niinkuin muilla, juokse valittamaan luottamusmiehelle. Hänen esimies ei usko hänen törkeitä epäasiallisia puheita. Nyt jäin siis työtöömäksi joulun alla , huolletavana kaksi alaikäistä lasta.naittiikohan hänkään joulusta, miten tuollaisista esimiehisyä pääsee eroo???

2

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kierroa peliä

      Epäpätevästä esimiehestä ei aina ole kyse, jos tilalle johtautuu tähän. siellä saattaa olla kieroutunut ihmisen tai työyhteisö, joka pyörittää myllyä. Sairas työyhteisö paremminkin.

      • voimia

        Jep. Siinä tilanteessa on lottovoitto päästä pois. Tulevaisuus voi tuoda hyvää tullessaan, vaikka irtisanominen ja työttömäksi joutuminen nyt hirveältä tuntuukin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45291
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      179
      10827
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3190
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1525
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe