Mitä??
EU saa joka päivä mitä käsittämättömänpiä muotoja nyt ollaan tukemassa puhdasta terroristijärjestöä tunnustamalla se joksikin muuksi.
Seuraavaksi varmaan isis tunnustetaan vapaustaistelijoiksi.
Välillä tuntuu näiden EUn päätösten myötä että muslimijärjestöt,öljyntuottajamaat jne kiristävät EUta jollain tavoin.
http://yle.fi/uutiset/eu-tuomioistuin_hamas_poistettava_terrorilistalta/7694392
Sosialistisen Euroopan juutalaisviha paistaa läpi näistä päätöksistä.
On sama kuin perheesi murhaaja ja lastesi raiskaaja vapautettaisiin tukien kera vankilasta kuukauden tuomion jälkeen ja pakkoasutettaisiin viereiseen asuntosi
Tavallisena suomalaisena tallaajana alkaa Israel minulle merkitä enempi kuin tämä sosialistinen utopia jossa oikeudenmukaisuudesta ja järjestä ei ole enää jäljellä hiventäkään, jossa terroristien ja rikollisten asemaa pidetään tärkeämpänä kuin nuhteettoman kansalaisen jolta varastetaan mitä enenevissä määrin verojen muodossa ja näillä varoilla tuetaan suoraa ja suoraan terrorismia.
EU saa joka päivä mitä käsittämättömänpiä muotoja nyt ollaan tukemassa puhdasta terroristijärjestöä tunnustamalla se joksikin muuksi.
Seuraavaksi varmaan isis tunnustetaan vapaustaistelijoiksi.
Välillä tuntuu näiden EUn päätösten myötä että muslimijärjestöt,öljyntuottajamaat jne kiristävät EUta jollain tavoin.
http://yle.fi/uutiset/eu-tuomioistuin_hamas_poistettava_terrorilistalta/7694392
Sosialistisen Euroopan juutalaisviha paistaa läpi näistä päätöksistä.
On sama kuin perheesi murhaaja ja lastesi raiskaaja vapautettaisiin tukien kera vankilasta kuukauden tuomion jälkeen ja pakkoasutettaisiin viereiseen asuntosi
Tavallisena suomalaisena tallaajana alkaa Israel minulle merkitä enempi kuin tämä sosialistinen utopia jossa oikeudenmukaisuudesta ja järjestä ei ole enää jäljellä hiventäkään, jossa terroristien ja rikollisten asemaa pidetään tärkeämpänä kuin nuhteettoman kansalaisen jolta varastetaan mitä enenevissä määrin verojen muodossa ja näillä varoilla tuetaan suoraa ja suoraan terrorismia.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Hyvä Jani!!
Onneksi on vielä kaltaisiasi ihmisiä joilla on oikeustaju tallella
Nelson Mandela oli terroristi listoilla ja vankilassa kuten eränä päivänä ennen kun edes "Jani"oli syntynyt tai älylisesti kehittynyt,Mandelasta tuli.....arvapas mitä?
Yhtä hyvin voisin ajatella että Hamas on vapausjärjestö.
Mandela on edelleen terroristi silmissäni ja monien muiden
On kuvaa ja ääntä jossa huutaa kuolemaa valkoisille ja taisi olla epäiltynä murhastakin
ANC oli terroristi järjestö jonka bravuuri oli murhata ihmisiä asettamalla autonrengas
ympärille ja valelemalla siihen bensaa jonka jälkeen polttivat ihmisiä elävältä
Hän oli marxilainen kommunisti joka kaveerata maailman pahimpien diktaattorien kanssa, ja tälläistä te vasurit ihailette?
Olette oksettava , samalla lailla ihailette hamasia joten miksi että myös isistä tai al qaidaa
Koska sinä Jani olet sionisti ja tämän takia sinulla on vaikeuksia tajua että maailma ei ole musta valkoinen.Olen pahoillani sun kehityksestäsi.
Niin olen mutta silti olen hyvin ymmärtäväinen.
Sitä vaan en ymmärrä kuinka esim tässä mandelan tapauksessa hänen historiansa laitetaan syrjään ja suorastaan piilotellaan ,kun sen ottaa esille on rasisti vaikka tässä tapauksessa hän on sitä itse.
Ja terroristi.
oli juutalaisillakin terroristinsa itsenäisyyden alussa. He tekivät julmia iskuja mm Hotelli King Davidin pommi-isku.
Ilman Mandelaa Etelä-Afrikka ei olisi siirtynyt demokratiaan rauhanomaisesti. Sen myöntävät paikalliset valkoisetkin.
On hienoa että Etelä-Afrikan apartheidhallitus kaatui. Siinä lähti taas yksi ns. "israelin ystävä" maailmasta pois ja se on OIKEIN!
HYVÄ!
Etelä -Afrikka 50 ihmistä kuolee päivittäin väkivaltaan.2008 tapot ja murhat 18000.
Mandela ei ole terroristi,Mandela on vapauden taistelja,internationalisti ja demokraatti.
Sinun silmissä ilmeisesti fasistit ja rasistit ovat oikeutettuja murhaaman viattomia ihmisiä.Olet tyypillinen viha täynnä p........n
Entä tämä: http://fi.wikipedia.org/wiki/Sabran_ja_Shatilan_verilöyly
"16. syyskuuta 1982 iltana falangistijoukot Elie Hobeikan johdolla tunkeutuivat leireihin. Seuraavien 36–48 tunnin aikana falangistit teurastivat pakolaisleirien asukkaita Israelin vartioidessa leirien ulospääsyreittejä".
Muu maailma ei oikein tykännyt tästäkään.
lähde pois Suomesta ja suuna matkasi "pyhälle Israelille"Olen varma että sielusi löytää ikuista rauha.
Miksi sanot itseäsi veljekseni?
Koska olet veljeni ja yritään tässä antaa sulle hyvä neuvo.
Tai huono provo;)
Ei hamas ole koskaan ollutkaan terroristijärjestö. Olen sen aina tiennyt. Täytyy vain seurata tarkasti asioita ja käyttää omaa järkeä ja yhdistellä asioita oikein.
Eiköhän terroristit tee terroritekoja???
Vai miksi te luennehditte siviilien murhaamista jatkuvan rakettitulen avulla ja itsemurhapommittajien lähettämistä siviilien kimppuun.
Israelista puhutaan viraalisestikin terroristi valtioksi.
Niin, ne terroristit tekevät kaikkensa ettei murhattujen lapsien nimilistaa olisi voitu julkistaa.
Eikö tämä mene kirjoitusten mukaan ?
Maat kokoontuvat Israelia vastaan. Vai miten se oli ?
Juutalaiset on aina esiintyneet marttyyreinä jotta saisivat sääliä. Itse he ovat kirjoittaneet raamatun omaksi edukseen.
Wikipedia. Israelin pääministerit.
Pitääkö historia kieltää kun siinä on seikkoja jotka eivät sovi nykyisen valtion "brändiin"?
Moni Israelin pääministerillä on ollut sosialistinen arvomaailma ja väkivalta tausta ainakin nykyisillä mittareilla.
Mutta ei kansan pidä silti tuntea kollektiivista pahan olon tunnetta vaan miksi ei kissaa voida nostaa pöydälle.?
Muutama lainaus Wikistä.
David Ben Gurion koki nuorena Itä-Euroopan pogromit ja antisemitismiset vainot. Hänestä tuli siionisti ja sosialisti. Hän siirtyi Palestiinaan vuonna 1906. Ben Gurion antoi käskyn avata tuliAltalena-nimistä laivaa kohti ja upottaa se. Laiva oli lastattu Irgunin vastarintaliikkeen jäsenillä ja aseilla. Ben Gurion toimi Maailman Sionistijärjestön presidenttinä vuosina 1946–1956.
Valmistuttuaan opettajaksi Golda työskenteli julkisissa kouluissa. Nuoruudestaan asti poliittisesti aktiivisena hän liittyi virallisesti Sionistiseen Työväenpuolueeseen vuonna 1915.
Begin liittyi sotilaalliseen Irgun-järjestöön ja vuosina 1943-1947 hän oli järjestön johtaja.[1] Hän oli vastuussa Jerusalemin Kuningas Daavid -hotellin pommiräjäytyksestä, jossa kuoli 91
Shamir liittyi 1935 siionistiseen taistelujärjestöön Irguniin ja 1940 Lehiin, jonka johdossa hän oli 1940-luvulla. Lehi teki terrori-iskuja, ja Shamir oli useita kertoja pidätettynä. Israelin itsenäistyttyä hänestä tuli Mossadinagentti.
Ariel Sharon perusti Israelin sotilaalliset erikoisjoukot Yksikkö 101:n pääministeri David Ben-Gurionin käskystä elokuussa 1953. Yksikkö 101 osallistui Israelin välienselvittelyihin palestiinalaisten ja naapurivaltioiden kanssa. Yksikköä on arvosteltu siviileihin kohdistuvan väkivallan vuoksi. Yksikkö tuli tunnetuksi erityisesti Qibyan kylän joukkomurhasta vuonna 1958, iskussa kuoli 69 palestiinalaissiviiliä
11. joulukuuta 2006 Olmert myönsi saksalaisen televisiokanavan haastattelussa epäsuorasti Israelin hallussa olevan ydinaseita, kun häneltä kysyttiin Israelin oletetun ydinaseen vaikutuksesta länsimaiden mahdollisuuksiin puuttua Iranin ydinohjelmaan.[9]
Mitä tapahtui sitä ennen, miksi juutalaiset halusivat puolustautua ?
Huvikseenko ?
Vai kokivatko he koko maailman vihollisekseen. Keskitysleirien kauhut eivät kiinnostaneet ketään, koska oli tuo anteeksiantamaton Kristuksen murha, joka oikeutti mitä vain.
Mufti ja Hitler
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/History/muftihit.html
Stern ja Hitler
Ja sama lähde:
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/biography/stern.html
Joten kaada ittelles vaan laitalahkolainen.
On irvokasta että juutalaiset puolustavat maata koska Jeesus syntyi siellä ja oli juutalainen. Heiltä on päässyt semmoinen seikka unohtumaan että heidän esiisänsä vähät välittivät Jeesuksesta vaan tapattivat hänet koska Jeesus julisti rauhaa ja rakkautta sekä sitä että juutalaisten on elettävä sovussa kaikkien kansojen kesken.
Oliko hän Hitlerin kaveri kuten mufti ?
Eiiiiiiiii kaiiiiiiii sentään . :D
Tässä pientä vertailua...
https://jamesgonzo.wordpress.com/2014/12/27/eu-idiootit-ja-hamas/
Koko Eu on seonnut lopullisesti ja kokonaan;
https://jamesgonzo.wordpress.com/2014/12/27/eu-idiootit-ja-hamas/
"Oikeus korosti, ettei se linjauksellaan ottanut kantaa siihen, onko Hamas terroriryhmä vai ei, vaan ainoastaan listalle päätymisen perusteisiin. "