Heippa!
Minua on pitkään vaivannut sellainen juttu, että kaupan hyllyiltä ei löydy hiusväriä, joka olisi sellainen toffeen värinen..eli ei oranssi eikä mikään vaaleanruskeakaan vaan jotain siltä väliltä. Hirveästi on kyllä vaikka mitä kirkkaita oransseja ja punaisia ja myös ruskean sävyjä..
Tiedän kyllä, että kampaajalta löytyy varmasti tällaistakin väriä, mutta mikähän siinä on, ettei kaupassa voisi niitä myös myydä? Itselläni on sellaiset kullanruskeat melko vaaleat hiukset ja en haluaisi hiuksistani liian tummia, mutta en myöskään niin vaaleita, kuin mitä suurin osa kaupan vaaleista väreistä on..
Pitää varmaan mennä kampaajalle, mutta kunhan vain ihmettelin tätä asiaa..
"Toffeen" väristä hiusväriä??
4
7893
Vastaukset
- Tuike
Joo sellanen väri ois mustakin kiva, sori nyt kun en voinut vastata kertomalla mitään olemassa olevaa väriä.
Tiedätkö Madonnan pari vuotta vanhan videon "Substatude for love" (?) jossa ne paparazzit sitä seuraa? No kun en ihan muista oliko ne liian punakat mun makuuni mutta muistaakseni sellaset ihanan toffeentummanvaaleat. Ehkä sitä vielä joskus löytyy purkkivärinä... :) - Tukka
Toffee on värinä sen verran vaikea saada onnistumaan, ettei ole ihme että sitä ei myydä kuluttajille. Tietenkin kannattaa laittaa toiveita uusista väreistä valmistajille vaikka nettisivujen kautta.
- jen
Vaaleisiin hiuksiin kun laittaa,vaikka värinpoiston jalkeen :(Igora color gloss,sävy: 9½-5) saa hairstorelta tilattua,maksaa 9 euroa. Eli tuo on värivaahto. Anna vaikuttaa 20min. Hellävarainen ja pysyy melko kauan. Tuosta purkista riittää ainakin kahteen käsittelyyn pitkiin hiuksiin. Lopputulos ihanan hiekan ja toffeen värinen,ei keltainen.
- löysin!
Cutrinilta SCC 7.74 TOFFEE, 60 ml tuubi.
Tässä sanotaan, että toffee-sävy on lämmin kultahavannan ruskea sävy...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 401643
- 1511034
Mitä tekee Rebelwerks?
Rebelwerks myy melkein kaiken tavaransa. Onko Rebelwerks menettänyt järkensä? Vai onko hän lopultakin tullut järkiinsä91007- 1201002
**** mies anna jokin vinkki
Mistä tiedän, että vielä toivot että kuulet minusta. Aikaa on kulunut...66999- 61921
P-karjalassa juorutaan ihan kaikki.Pitäisikö muuttaa Etelä-karjalaan?
Täällä Pohjois-karjalassa juorutaan ihan kaikki. Ei voi luottaa edes viranomasiin joita sitoo vaitiolovelvollisuus. Ka15907- 57904
Eli sä nainen
Siis halusit pitää jonkinlaisen kontaktin ja ylläpitää yhteyttä. Etsitkö jotain mysteeristä ja kiehtovaa vai halusitko t49891- 46813