ummetus

Hei! Olen kanssa ollut atkinsilla jo pari viikkoa ja paino tippunut 5kg.
Nälkää ei tarvitse kärsiä ja muutenkin kaikki sujuu hyvin, paitsi maha ei meinaa toimia kunnolla.
Onko hyviä vinkkejä??
PS: tsemppiä kaikille ja älkää välittäkö noista päänaukojista, ne taitaa pelkää että meidän läskit todella lähtee. Ja kenelle sit pätee omaa huonoa oloaan.
5932
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Osta leseitä tai pellavan siemeniä ja lisää niitä ruokavalioosi.

Oon samaa mieltä näistä arvostelijoista,niiden pahin pelko tuntuu olevan että joku voisi laihtua helposti. Taitavat olla parikymmpisiä laihoja sairaanhoito oppilaitoksessa ekavuotta opiskelevia,kun ovat niin v...n viisaita. Paino ongelmainenhan on näille parasta herkkua,saavat päteä ja neuvoa oikein kunnolla.

Teille muille. Uskokaa itseenne ja omiin tuntemuksiinne,tie on kivinen tässä yhteiskunnassa jossa meitä toisin ajattelevia "vainotaan". MUTTA SE KANNATTAA1

Äänestä
  • salaliitto teitä vastaan!!!

    Äänestä

  • M. Erkki kirjoitti:

    salaliitto teitä vastaan!!!

    No anna tulla. Ette te ole mikään salaliitto avoin liito pikemminkin. Eikö joukoissa ole hieno seisoa. Sieltä voi huolett heittää herjoja ja totuuksia. Kun joukko vastaa ja sanelee ajatukset. Mutta kai meillä saa olla jokaisella ajatuksemme,kun on sentään vapaa maa????

    Äänestä

Itselläni vatsan toimintaan auttaa jo se, että paivittäin syön kourallisen maapähkinöitä. Jonkin verranhan niissä hiilareitakin on, mutta maltilla. Paino on nyt jo pudonnut 12kg, vielä olis viitisen kiloa tavoitteena.
Laiska suoleni saa myös kolmisen rkl seosta, jossa noin 3 osaa vehnäleseitä, 1osa kuorittuja auringonkukan siemeniä ja 1 osa pellavansiemeniä.
Kolmisen ruokalusikallista sekoitan sitten esim. Valion sokerittomaan mustikkakiisseliin, jogurttiin ym.
Pellavansiemenet on vanha kikka, mutta minä en sitä puuroa saa alas... Tässä kuitenkin; Laita vasilasiin 2rkl pellavansiemeniä ja täytä lasi vedellä. Anna olla yön yli huoneenlämmössä ja aamulla kumoa kurkkuusi. (On niin kauheen näköistä sammakonkutua aamulla, etten kyllä saanut sitä nieltyä...)
Kokeile kuitenkin leseseosta ja pähkinöitä.

Äänestä

Syö luumuja tai juo luumumehua niin johan lähtee tavara liikkeelle!

"Seitsemän luumun salaisuus"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pööö kirjoitti:

Hei! Olen kanssa ollut atkinsilla jo pari viikkoa ja paino tippunut 5kg.
Nälkää ei tarvitse kärsiä ja muutenkin kaikki sujuu hyvin, paitsi maha ei meinaa toimia kunnolla.
Onko hyviä vinkkejä??
PS: tsemppiä kaikille ja älkää välittäkö noista päänaukojista, ne taitaa pelkää että meidän läskit todella lähtee. Ja kenelle sit pätee omaa huonoa oloaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu