Teen piisikokoelmaa kekkereihin. Tyyli on oldschool rokkenrollia jossa on pöhinää. Piisejä jotka saa tunnelman kattoon ja parketille luovaa irroittelua.
Lista alkaa piiseiillä Good molly Miss Molly (CCR), I'm gonna roll (Dave) ja Get on (Hurriganes).
Rock musiikin tuntijat ja muutkin jotka muistavat vanhempia (miksei uudempiakin) rock piisejä jotka on saanut pileissä kannat kattoon niin olisin kiitollinen vinkeistä.
Rock listaan vinkkiä
10
108
Vastaukset
- qqqqqqqw
Ehdottomasti myös Johnny be good. Orginaalina Chuck Berryn vetona tai hevimpänä Judas Priestin versiona. Molemmat toimii.
- Old Boy
Kiitos. Arvoisat rockmusiikin ystävät auttakaa vielä. Tähän listaan sopivaa jatkoa. Lista joka rokkaa ja saa punttiin tutinaa.
1. Good molly Miss Molly -CCR.
2. I'm gonna roll -Dave&rockn roll band.
3. Get on -Hurriganes.
4. Johnny be good -Judas Priest (cover).
5. She does it right -Dr.Feelgood.
6. Bad to the bone -George Thorogood
7. Jumpin' Jack Flash -Rolling stones
8. Black Betty -Ram Jam
9. Focus -Hocus pocus
10. Clutch -Electric worry - Little Schoolgirl
Old Boy kirjoitti:
Kiitos. Arvoisat rockmusiikin ystävät auttakaa vielä. Tähän listaan sopivaa jatkoa. Lista joka rokkaa ja saa punttiin tutinaa.
1. Good molly Miss Molly -CCR.
2. I'm gonna roll -Dave&rockn roll band.
3. Get on -Hurriganes.
4. Johnny be good -Judas Priest (cover).
5. She does it right -Dr.Feelgood.
6. Bad to the bone -George Thorogood
7. Jumpin' Jack Flash -Rolling stones
8. Black Betty -Ram Jam
9. Focus -Hocus pocus
10. Clutch -Electric worryJos pääsis rinnakkaisaikakauteen tai aikakoneella 50 luvulle ja vetäis tuon setin lavalla olis Jumalasta seuraava.
Annan osuuteni tähän: Barbie q barbies ja kappaleet STFU ja bändin Sweet cover versio Wig-wam bam. - Old boy
Little Schoolgirl kirjoitti:
Jos pääsis rinnakkaisaikakauteen tai aikakoneella 50 luvulle ja vetäis tuon setin lavalla olis Jumalasta seuraava.
Annan osuuteni tähän: Barbie q barbies ja kappaleet STFU ja bändin Sweet cover versio Wig-wam bam.Kiitos
- siin pari
Old boy kirjoitti:
Kiitos
Airbourne- stand up for rock 'n' roll
Ac/dc- mikä vaan, esim uudelta albumilta muutama biisi
Judas priest- living after midnight - möly
Retku ei raida ymmärtää mitä Old school ja jortsukama tarkoittaa?
Tässä sitä mitä pyydettiin:
Ray Charles - Mess Around
https://www.youtube.com/watch?v=Bqz876VkwwY
- taikuri69
Tässä on sitä puhinaa. Kannattaa säästää loppupään piiseihin. Vaatii lämmittelyä ja muutaman rohkaisevan alkuun.
- taikuri69
taikuri69 kirjoitti:
Niin tässä vielä se kappale Focus ja hocus pocus:
:http://m.youtube.com/watch?v=g4ouPGGLI6Q
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4277279Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693743Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463412Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092904Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään472438- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351629Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801488