Joe Cocker

Raspikurkun muisto

Poistui taivaalliseen soittokuntaan.

4

370

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seffield steel

      Enempikin laulukuoroon - ei näet soittanut mitään ( eikä säveltänyt) Loistavia raspikurkku tulkintoja kuitenkin teki. Suosikki lättyni ovat unchain my heart ,one night of sin ja night calls. Sinkuista now that you're gone loistava balladi!

    • Woodstockia-ilmassa

      Ja taivaallinen tunnari on ``Let`s go get stoned``

    • odessey

      Ja totta kai With a little help from my friends. John Lennon ja Paul McCartney oli niin otettuja versiosta että lähettivät Cockerille onnittelusähkeen. Ei ihme että nousi brittien singlelistan ykköseksi. No eihän Ringon alkuperäisessäkään mitään vikaa ole mutta hän on kuitenkin oikeasti rumpali eikä mikään tulkitsija.

    • MadDog

      Joe Cockerin Capitol albumit (14 kpl bonus cd) saatavana edullisesti näppärässä cd boxissa mikäli suoratoisto ei innosta. Mainio hankinta. Toki alkuperäiset LP:t vielä makeampia mutta kaikkia ei julkaistu edes LP formaatissa..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      30
      5237
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      416
      5018
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      540
      3278
    4. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      53
      2781
    5. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      130
      2674
    6. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      261
      2664
    7. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      201
      2626
    8. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      88
      1753
    9. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      651
      1689
    10. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      18
      1530
    Aihe