Suomen SOTAREISSU Afganistaniin lopussa

Mutta minne seuraavaksi?
951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toivottavasti ei minnekään. Onnistui yhtä huonosti kuin Aunuksen retki.

Äänestä
  • Pienenä lohdutuksena afgaaneille maamme antoi heidän
    presidentilleen 30 miljoonaa Sveitsiin tilille.

    Äänestä

Onneksi loppuu, tuokin Nato-larppaus söi satoja miljoonia euroja rahaa maanpuolustukselta.

Äänestä
  • Ei millään pahalla, mutta et näköjään osaa ajatella.

    Suomen Valtio on EU:ssa, ja käytännössä NATO:ssakin, joten rahat eivät menisi maanpuolustukseen, vaan kyseisen järjestelmän puolustukseen ja kansamme vastaiseen toimintaan.

    Itsenäisyys oli ja meni sillä aikaa kun suomalaiset töllöttivät telkusta pieruhuumoria ja veteraanien muisteloja.

    Jotta olisi järkeä puhua mistään varojen kohdistamisesta maanpuolustukseen tulisi ensin irrotautua noista ylikansallisista järjestelmistä ja muuttaa radikaalisti Suomen sisäistä järjestelmää.

    Äänestä

Olet 100% oikeassa. Sitten vielä maksamme tavalla tai toisella kun nämä larppaajat sopeutuvat oikeaan siviilielämään tai sitten eivät.

Äänestä

Paska reissu, parempaankin olisi ne rahat voinut käyttää.

Äänestä

Nuokin rahat olisi voitu käyttää Suomen islamisoitumiseen ja muslimien kotouttamiseen tänne Suomeen.

Äänestä

Joka kerta kun ammuttiin kohti niin juoksivat/ ajoivat karkuun.

Äänestä

Joko Suomen huumeenturvaoperaatio Afganistanissa loppuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kupposen Lilli kirjoitti:

Mutta minne seuraavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu