Muutan Venäjälle ja otan kansalaisuuden, suomessa minulla ei ole mitään ei mitään muuta kuin ahdistusta ja vitutusta.
Virkamiehet, turhat säännöt, eduskunta, holhous on tehneet suomesta paskapaikan elää.
Muutan venäjälle ja luovun ilomielin suomen kansalaisuudesta.
Virkamiehet, turhat säännöt, eduskunta, holhous on tehneet suomesta paskapaikan elää.
Muutan venäjälle ja luovun ilomielin suomen kansalaisuudesta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Oma vikas, miksi Suomesta on tullut settainen kyttävaltio, koska olet äänestänyt vastuuttomat demarifeministit valtaan jokaisessa virastossa.
Luuletko, että siellä Venäjällä on asiat paremmin. Tunnen paljon venäläisiä, jotka muuttaisivat oitis Suomeen, jos pääsisivät.
Suomi olisi todella hyvä paikka, jos SDP kiellettäisiin ja naisilta otettaisiin äänestysoikeus pois!
Hyvästi sitten. Nauti ruplistasi ja trollaa muualla.
Eläkä haikaile takasi. Kukaan ei itke perääsi.
Teitpä kerrankin oikean päätöksen omassa elämässäsi. Suosittele samaa päätöstä kaikille sukulaisillesi ja tuttavillesi.
Hyvää jatkoa elämääsi.
Ok. Mutta lue ensin Taisto Huuskosen opaskirja Suomesta Venäjänmaahan muuttaville: "Laps´ Suomen"lainaa kirjastosta tai osta!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Taisto_Huuskonen
Kannattaa perrehtyä asioihin , nyt kun se on mahdollista .... työläisillekin.
Lukutaito kuuluu kansalaisoikeuksiin mutta luetun ymmärtämien ei.
Suosittelen USAhan muuttamista. Siellä elämä on todella vapaata. Yhteiskunta ei elätä eikä sossun tädit tyrkytä rahaa. Ihan itse käyt töissä, jos rahaa tarvitset!
Alaska on hyvä ja hieno piakka, rikkain osavaltio.
Muuttaisin sinne Anchorage kaupunkiin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Alaska#Alaska_ja_suomalaiset
muuta nyt vaikka aluksi, niin kauas "kuin pippuri kasvaa".
Pääset tunnelmaan mukaan kun katsot tästä vladivostokin kaupungin epävirallisen matkailumainoksen:
https://www.youtube.com/watch?v=M70hFxtnHSQ
Ruplat eivät riittänet....