Miehen kiinnostus lopahti?

20 + 1

Jos ollaan tutustumisvaiheessa eikä vielä voida olla varmoja toisen kiinnostuksen tasosta niin voiko yhteydenpidon vähenemisellä olla mitään muita syitä kuin kiinnostuksen lopahtaminen? Mietin tässä vain erään herran käytöstä kun vaikutti kiinnostuneelta, aloitti keskusteluja oma-aloitteisesti ja myös selvästi flirttaili viesteissään. Sitten aivan yhtäkkiä lopetti oma-aloitteisen yhteydenpidon. Tämän jälkeen olen pari kertaa itse aloittanut keskustelun miehen kanssa, mutta jotenkin vaikuttanut hieman etäiseltä aiempaan verrattuna. Mies saattaa kyllä olla hieman ujonpuoleinen, mutta toisaalta tällaista käytöstä tuskin voi ujouden piikkiinkään laittaa?

Toisaalta sitten kuitenkin livenä törmätessämme tervehti iloisesti, hengaili lähettyvilläni eikä vaikuttanut mitenkään välttelevältä. Olen nyt sitten itsekin ottanut etäisyyttä mieheen ja lopettanut yhteydenpidon, vaikka haluaisin aivan valtavasti olla häneen yhteydessä. Mietin tässä vain, että mahtaako olla tämä mies nyt menetetty tapaus ja hänen kiinnostuksensa vain loppui yhtäkkiä vai voiko kenties olla muita syitä taustalla?

1

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 67k68l

      Nää on aina vähän hassuja juttuja kun voisi kuvitella että loogista olisi kysyä henkilöltä itseltään, mutta kysytään kaikilta muilta paitsi häneltä.

      Voisin heittää sellaisen arvauksen (ainoa vaihtoehto on arvata) että miehellä ei kiinnosta lässyttää netissä tai puhelimessa joutavia vaan hän haluaisi mennä pidemmälle, muttei kehtaa ehdottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe