Hiustenpidennys

Heippa! Oon kuullut että hiustenpidennyksen vois laittaa myös itse, onko vaikeekin homma? Osaako kukaan neuvoo miten? Kiitos jos joku osaa auttaa :)
3702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Heippa!
Kyllä pidennyksiä pystyy itsekin tekemään.
Tarvit tietenkin kuidut mistä jatkeet saa, liimapyssyn ja liimaa. Jos haluat pidempiaikaisen pidennyksen kuidun pitäisi olla "aitohiusta". Muovikuidut kun takkuuntuvat helposti. Kuiduista leikataan sopivia "tupsuja" ja liimataan noin 1 cm tyvestä omaan hiukseesi kiinni. Tällä systeemillä saat helposti esim. muutaman raidan laitettua ym.
Jos koko pidennyksestä haaveilet niin siinä on hommaa sillä keskimäärin päähän liimataan noin 150 - 180 (riippu tietenkin hiuksista mihin jatkeet liimataan)jatketta jotta hiukset näyttävät luonnollisilta.Toinen käsipari olisi suureksi avuksi, sillä yksin niitä tuskin siististi ainakaan takaosaan saat.
Voit toki kokeilla!!!
esim. Ammattikouluilla pidennyksiä tehdään noin.250-300 euron hintaan..

Äänestä
  • toivon totisesti, että täällä ei ammattitaitoiset kampaajat jakele neuvoja kotipidennyksiin??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kotikonstein? kirjoitti:

Heippa! Oon kuullut että hiustenpidennyksen vois laittaa myös itse, onko vaikeekin homma? Osaako kukaan neuvoo miten? Kiitos jos joku osaa auttaa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu