Kansainvälisen homoyhteisön toiminta tänä päivänä on täysin rinnastettavissa kansallissosialismin nousuun 1930-luvun Saksassa.
Vertaa esim. evankelisluterilaisen kirkon soluttaminen, Göebbelsin propaganda, kristittyjen vainot ym.
Mitä tästä seuraa?
Vestigia terrent. Jäljet pelottavat.
Vertaa esim. evankelisluterilaisen kirkon soluttaminen, Göebbelsin propaganda, kristittyjen vainot ym.
Mitä tästä seuraa?
Vestigia terrent. Jäljet pelottavat.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pelottaa homonatsismi ,joka ei suo normaalia elämää
Onko homokammoisille hoitoloita?
Oliko "natsikammoisille" 30-luvun Saksassa hoitoloita?
Natseja kammonneet ja heitä myös suosineet saattoivat joutua itsekin tuhoamisleirille, jos he eivät jostakin syystä olleet natsihallinnon suosiossa esimerkiksi syntyperänsä tai synnynnäisten ominaisuuksiensa takia.
Kaikenlaiset kepeästi tehdyt vertauksen natseihin ovat arveluttavia, sillä asia on vakava ja aivan vastaavia hallintoja on kehittymässä hyvinkin lähellä, ei tarvitse katsoa kuin itään.
Homot ja narkkarit valtaa (vallanneet) maailman.
Taas natsikortti. Käyttäkää Stalin korttia. Tuhosi käskyllään 20 000 kirkkoa ja tsasounaa. Tapatti 200 000 pappia, mukkia ja nunnaa. Voiko tätä unohtaa. Venäjä ei uskalla vieläkään selvittää noita vainoja. Hyssytelään. Pelätään. Lisäksi tapettiin 20 miljoona omaa väkeä 30-luvulla. Muistakaa, että Stalin tapatti nekin punaiset, jotka pääsivät pakenemaan Suomesta v 18.
Niin, ja nyt on jäänyt selittämättä sekin, miten ujona ja arkana ja hyvin yksinäisenä usein elävä suomalainen homo saattaa ollakin fasisti tai natsi ja mitä hän on vielä voinutkin vaatia oikeuksikseen muiden jo saavuttamista eduista?
On vaikea ymmärtää, miksi tämä aloitus on tuotu ortodoksiseen keskusteluun, eihän tällä kirjoittajalla ole mitään käsitystä Kristuksen opetuksesta. Kirjoittaja ei tunne ollenkaan kristinuskoa, eivätkä tunne täällä useimmat muutkaan protestantit.
Ihmettelen näin räikeää tapausta, vaikka ymmärränkin täällä kirjoittelevien olevan ihan kaikkea muita kuin ortodokseja, he lienevät useimmat lähinnä kai mielenterveyshoidossa olevia karismaattisia fanaatikkoja.