Hei. Ostaisin miehelleni lahjaksi kama sutran mutta katseltuani suomalaisenkirjakaupan kama sutria, en tiedä mikä olisi paras, voisiko sanoa alkuperäinen? Sellanen jossa on paljon kuvia ja vähän tekstiä ja paksu kirja. (Sellanen on mun mielikuva siitä kirjasta - kertokaa jos olen väärässä).
original kama sutra
Jellä
2769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sitten älä edes kysele etsiessäsi originaalia.
Originaalissa seksiasento-osuus on hyvin suppea osa laajasta kokonaisuudesta.
KamaSutrasta on erilaisia versioita. Etsi mieleisesi, osaan on liitetty jälkeenpäin alaotsikko tms, joka kertoo sisällöstä.
Onnea etsintään.
Eipä siinä aidossa tosiaan kovin paljon asiaa varsinaisesta seksistä ole, parisuhteesta kylläkin, mutta ei sekään ehkä ihan meidän yhteiskuntaan ja elämäntyyliin (ja vauhtiin...) sopivaa, aika raskasta luettavaa lisäksi. Ja aika väkivaltainen kirja, enkä tiedä mistä löydät, tuskinpa mistään kirjakaupasta ainakaan!