mitäs mieltä olette kyseisestä levystä? ostin sen ja kyllä kaduttaa todella ovat sanoitukset iskelmää ei voi ymmärtää että tommoista kehtaavat tuottaa ja jengi tykkää.varmmaan olisivat lista ykkösenä vaikka myisivät paskaa siinä levykotelossa no myin levyn kirpputorilla 2 euroo halvemmalla ja heti joku tyhmä sen osti.
uusi eppulevy
tiikeri
12596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aivan loistavaa uutta eppua!
Samaa mieltä... OLEN!
levy on täysin naurettava keski ikäisten itkijöiden naurettavaa kitinää että kehtaavat.Muistan hyvin M syrjän kommentit reijo kallion kappaleesta elämän valttikortit nyt saatanan luuseri laulelee samanlaista vikinää ite voi voi muija lähti ja kalja maistuu ei muuta kun lähikuppilaan sieltä löytyy sympatiaa.
vähän puhut mutta asiaa. Itkuvirsiä koko levy :-)
Itkuvirsiä
Kaikki kunnioitus Epuille ja heidän mahtavalle uralleen, mutta tämä uusin tekele on ainakin suurimmaksi osaksi maineellaan ratsastavien äijien turhanpäiväistä ja mitään sanomatonta hiottua aikuispoppia ja vieläpä huonoa sellaista. Taso on laskenut pohjamutiin.
Onneksi imuroin sen netistä, enkä ostanut. Olisi nimittäin jälkeenpäin vituttanut armottomasti mikäli olisin huomannut haaskaneeni lanttiakaan tällaiseen luokattomaan paskaan.
mutsilla ja faijalla on eppujen uus.... ihan kakka on.. juu..
Huoh. Selvästi näkee että te apinat ette levyä ole kuunnellut sekuntiakaan. 12 biisistä, ehkä kaksi tai kolme on tulkittava "jollotukseksi"(suolaista sadetta, olin vain tuuli). (Itse skippaan ne...). Mutta muut ovat puhdasta pop/rockia vailla mitään iskelmällisyyttä, ilmiselvää tämänvuotisen suomalaisen musiikin parhaimmistoa. Tietenkin, onhan se AOR:ää, ainakin jollain tasolla. Mutta so what? Kyllä se vähän kornia olisi jos nelikymppiset ukot tekisi "lainelautaileva lehmänmaha rock ´n roll":n kaltaisia kappaleita. Tai lauluja pamputtavista poliiseista.
Radio Novaa saamme kiittää tästä vallalla olevasta käsityksestä että eput ovat "iskelmäbändi". Totta se ei ole, eikä koskaan ole ollutkaan. Ja toivottavasti ei koskaan tule olemaankaan. Radiokanavat vain valitsevat soittolistoilleen noita tylsiä, "jollotus"-hittejä. Levyillä on aina parempiakin biisejä ollut. Niin kauan kun tekevät "Lajinsa viimeinen", "Niinkuin jää palaa" tai "Sadan vuoden päästäkin" tyylisiä biisejä uusille levyilleen, ostan ne. Onhan se valitettavaa, että enää ei varmaankaan tulla palaamaan "Akun tehdas", "Cocktail Bar" tai "Rupisia riimejä, karmeita tarinoita"-kaltaisiin levyihin. Saatika sitten punkkiin. Mutta näillä eväillä mennään, ja sillä hyvä. Ei se teidän MTV-pellejen elämää paljon haittaa jos eput levyjään tehtailee, ja ne myy paljon. Tutustukaa niihin levyihin ennenkuin tuomitsette ne. Poikkeuksena tietysti MTV-musa, joka on aina paskaa.
"te apinat ette levyä ole kuunnellut sekuntiakaan. 12 biisistä"
Kertosäkeestä tulee lähinnä mieleen Mika Sundqvistin takavuosien "hitti"-ISKELMÄ "Moottoripyörä on moottoripyörä".
En olisi ikinä uskonut "Suomen Van Halenin", kykenevän tuollaiseen paskaan. No, eipä silti, kyllä Amerikan Van Haleninkin uudemmat tekeleet ovat olleet suureksi osaksi pettymyksiä.
miksi aina pitää ruveta muuttamaan musiikiansa löysenpään suuntaan.suomessa on tosi harvoja todellisia rockn roll miehiä, bändejä vaikka tyyli olis eri peer gynt , hanoit elää niinku laula. i can only win even if i loose i always find out something i can use. kuunneltu myös muualla kun köyliön lallin talolla.(lue esim gunnareista )
Eput ovat muuttuneet ja kasvaneet aikuisiksi, joten on hyvin ymmärrettävää, että heidän musiikkinsakin on muuttunut. Paljon typerämpää on minusta tarrautua pakonomaisesti siihen samaan vanhaan tyyliin, jos se ei enää ominaista ole. Niin että jos ei Eppujen uusin miellytä, niin voi voi. Kuunnelkaa sitten niitä vanhoja kehäraakkejanne, jotka yrittävät väsätä samanlaista musiikkia kuin 20 vuotta sitten siinä surkeasti onnistuen. Eput sentään tekevät sitä, mitä osaavat! Kannattaa räyhätä ja rokata silloin kun jaksaa (nuorena), kuten Eput tekivätkin ja paljon paremmin kuin kukaan muu. Nyt ovat ajat toiset, ystävät hyvät.
Osa meistä on kypsynyt loistavien Eppujen mukana.
Jotkut kitisevät kaiken ikänsä.
Parasta musiikin tarjonnassa on se, että jokaiselle meille löytyy takuuvarmasti artisteja joidenka musiikki ns. kolahtaa ytimeen.
Tehkää omat oikeat valintanne. Lopettakaa kitinät.
Pallo musiikin valinnoista on meillä itsellämme.