Miehen puheet ja teot ei kohtaa

Tapailemani mies kertoi minulle, että olen ihana, lämmin, rakastettava, fiksu, hyvännäköinen, haluttava nainen, sielunkumppani. Kuitenkin haluaa nyt erota. Mikä multa meni ohi? Mies on sinkku, ei ruvennut suhteeseen toisenkaan kanssa, mutta panoja on ollut.
Jos kerran olen niin ihana, niin miksi ero?
7745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koska hän ei kehtaa sanoa että löytyi nuori nainen muualta? Tai haluaa jatkaa pan*jaan sinkkuna, vapaasti? Ei kiinnostunut? Puhui mukavia saadakseen seksiä? Pelimies, kun on "pan*ja"? Arvostaako naisia jos pitää panoina? Juo alkoa?Harhauttuiko hän sua? Jos valehtelee sielunkumppniasiasta ja kehuu kauheasti kauniilla sanoilla, on miehessä jotain hämärää? Rehellinen pysyy sanansa takana ja myös teot näyttävät, ettei katoa. Oliko hän oikeasti varattu ja leikki sinkkua? Varmaan olisit ollut hyvä kumppani. Mies menetti sen. Oikeasti rakastunut mies ei muuta mieltä. Hän sai sut rakastumaan ja katosi? Se kurjin temppu mitä "miehet" tekevät. Jotkut jopa tahallaan, jotkut puolitahattomasti. Vai eikö itsekään tiennyt ja sitten päätyi ettei. Epäilyttää että hänellä olis ollut joku toinen? Ei vaan sanonut? Vai jatkoiko oikean etsinää. Kauanko tunsitte toisenne. Voimia.

Äänestä

Ei halua sitoutua. En minäkään.

Äänestä
  • Lähes kaikki miehet haluavat sitoutua piankin, eri asia kenen kanssa. Se on niin nähty.

    Äänestä

Kukasta kukkaan käy kimalaisen tie...

Äänestä

Ihania, lämpimiä, rakastettavia ja fiksuja ja hyvännäköisiä sielunkumppaneita on siellä sun täällä; eikä heihin rakastuta. Rakkaus on suurimmaksi osaksi kemiaa, joko sitä on tai ei.

Mies ei ole löytänyt sitä oikeaa tai ei yksinkertaisesti osaa olla parisuhteessa, sekin on nimittäin taitolaji, jonka ensimmäinen oppi on se, että pitää pystyä arvostamaan ja rakastamaan myös itseään; ehkä miehellä on tuossa ongelmaa.

Äänestä
  • Jos on sattunut epäkelpoja naisia kohdalle, niin ei heti halua ottaa niin vakavasti. Siinä voi mennä muutama kelvollinenkin seuraavaksi ohi ihan huomaamatta.

    Äänestä

Uskon että kyse oli pikemminkin alkuihastuksen koeajosta.... eikä sitten matkan taittuessa ollutkaan niin mukava peli hurjastella. Voi olla kylmä pelimies tai sitten niitä miehiä jotka eivät kestä arkea mitä kaikkea VAKAVA parisuhde tuo tullessaan.

"Voi jos voisin antaa sulle maapallon valtavan.... mutta enhän sitä tee... pieni heppi riittänee..." :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cry baby. kirjoitti:

Tapailemani mies kertoi minulle, että olen ihana, lämmin, rakastettava, fiksu, hyvännäköinen, haluttava nainen, sielunkumppani. Kuitenkin haluaa nyt erota. Mikä multa meni ohi? Mies on sinkku, ei ruvennut suhteeseen toisenkaan kanssa, mutta panoja on ollut.
Jos kerran olen niin ihana, niin miksi ero?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu