Eihän tässä tarvitse kuin jättää höttöhiilarit pois, siis makaronit, riisit, perunat, leivät ja pullat. Siinä se yksinkertaiusuudessaan. Herkullisia vihanneksia tilalle ja manteli/siemen leivonnasia juomana raikasta vettä, ai että on hyvää ja helppoa.
Helppoa tää VHH
{Tää on mun juttu}
10115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Helpompaa kun ei tarvitse jättää mitään pois, voi syödä monipuolisemmin :-)
Pitää aikuisella olla sen verran selklärankaa että höttöhiilarit voi unohtaa..
Kevyt tuotteet, margariinit, einestuotteet, eikä hedelmiäkään liian kanssa.
Kunnon voita ja pari lasia punaviiniä päivässä.
Niin miksi rajoittaa ruokavaliotaan kyllä jokaisen pitäisi pystyä pitämään painonsa kurissa ihan helposti ilman mitään dieettejä. Ei se niin vaikeaa ole.
Miksi ihmeessä sitten niin monet entiset ammattiurheilijat lihovat lopettaessaan uransa? He ovat ihan kunnon ihmisiä.
Miksi ihmeessä kilpirauhaspotilaat usein lihovat? He ovat ihan kunnon ihmisiä.
Miksi ihmeessä ihmiset keski-iässä alkavat lihota? He ovat ihan kunnon ihmisiä.
Miksi ihmeessä lapset ja nuoret ovat nykyään sitten ylipainoisia? Eikö heidän pitäisi ihan itse osata syödä oikein?
Sinusta siis pitäisi syyllistää näitä ihmisiä eikä virallaisia ruokavaliosuosituksia, joita he eivät pysty noudattamaan?
Entä pitääkö syyllistää myös kaikki diabetekseen sairastuneet normaalipainoiset? Että he itse sairastuttivat itsensä? Olisivat vaan olleet terveitä!
Sinulla on kiero ja sairas ajatus lihavuudesta ja toisista ihmisistä.
Joo mä teen aina oikein ja jokainen muukin joka tekee kuin aloittaja.
Niinpä kuka kaipaa munkki possuja kun ehtaa sikaakin saa:-)
Mä juon pullon kossua päivässä miks mun pitäis vaihtaa vesi tilalle
Tulee halvemmaksi hörppiä vettä .......
Olen samaa mieltä.