mutta miten? niitä on reisissä,takamuksessa ja vatsassa. Lähinnä niitä pitäisi saada reisistä ja takamuksesta pois. No kyllä vatsastakin,mutta siinä niitä on sen verran vähän,että ne ehtisi saada myöhemmin pois. Mutta reisissä ja takamuksessa niitä on paljon. Suorastaan hävettää,kun itsekin katon niitä. Sama juttu on sekin,kun toiset katsovat minua sillä silmällä,että jotain ylimääräistä on,mutta ne eivät sano mitään. Ehkä he ajattelevat,että ei kannata kiusata tuon jutun takia. Ja sitten kesäisin,kun menen uimapuku päällä uimaan,niin ihmiset katsovat minua sen näköisinä,kuin olisin joku ihmeellinen olento. Minä haluaisin olla sopiva. En mikään anorektikko,mutta en näinkään ylipainoinen. Eli miten saisin näitä läskejä pois?
läskit pois
laihduttaja
1198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kun mie meen uimaan, niin ei kukaan minua kato sillä lailla törkeästi. Päinvastoin. Ihmiset juttelevat minulle samaan tapaan kuin muutenkin.
Kesällä kyllä ensin emmin mennä julkiselle rannalle mutta kun menin ja pääsin mukaan jengiin niin mikäs siinä sitten. Kaikki on itsetunnosta kiinni. Kun hyväksyt itsesi, niin muutkin hyväksyvät. Jos eivät, niin sinunkaan ei heitä tarvitse sitten hyväksyä. Niin ja mie en kyllä ole hoikka itsekään, vaan ihan kokoa xl. :)
It's good to be me 8)