Venäjällä on pulaa työntekijöistä Siperiassa.Alue on valtava ja syntyvyys pieni.
Siellä tarvitaan pakkasessa tyhjentämään ämpäreillä öljylähteitä ja pilkkomaan metsissä puita.
Siellä tarvitaan pakkasessa tyhjentämään ämpäreillä öljylähteitä ja pilkkomaan metsissä puita.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lähden heti.Paljonko maksavat kuussa.Onko palkka parempi kuin Turkissa.
Ihan hyvä. Toivottavasti maksavat sen verran, että venäjäihailijat lähtevät Suomesta. Tosin epäilen että maksavat Venäjällä niin paljoa palkkaa, että se ylittää suomalaisen sossurahan määrän kuukaudessa. Tuskin niillä on edes työhaluja.
Jos Venäjä ottaisi kaikki mamut pois Euroopasta ja muutaman mustalaisen ja veisi Siperiaan töihin niinlaittaisin Putinin kuvan seinälle ristin viereen ja rukoilisin joka päivä pitkää ja terveellistä elämää Vapauttaja Putinille.
Kyllä nuo venäläiset ultraortodoksit huolehtisiivar heistä hyvin!
Venäjä on valkoisen miehen viimeinen linnake!
Annamme Venäjälle Ahvenamaan, niin ne suostuvat siirtämään myös evakot ja niiden Torsti-jätökset Siperiaan
Venäjän väkiluku on naurettavan pieni maan kokoon nähden. Luonnonrikkaudet ovat valtavat, mutta mielipuolisen politiikan ansiosta sitä ei kyetä hyödyntämään, eikä maahan saada kunnon vierastyövoimaa.