Huomenna, jos Jumala suo....
Martti Ojares lukee näyn, jonka eräs rukouksen ihminen kertoi hänelle viestinä Suomen kansalle.
pe 02.01 12.45 [EET]
TV7:n viesti alkaneelle vuodelle 2015
25
473
Vastaukset
- 658
Katsomme tämän ja sen jälkeen näkyy arkistosta.
- Sitten arkistoon
Ymmärtäkää nyt, että tänään, perjantaina tulee uusintana tv7.
- Arkisto
Tuolla arkistossa:
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=44855- hellari...
Kiitos että linkitit, kun en ehdi tänään muuten katsoa.
- AAALEERT
Se on luettavissa täältä:
http://www.jouko-piho.fi/211357862
23.10.2014
Susanne Laitisen näky 29.8.2014 - serafiina3
Oli hyvää Sanaa Jumalalta. Me ei voida tietää kuinka lähellä Venäjän hyökkäys oli silloin elokuussa. Se tilannehan oli tosi polttava silloin. Tämän mukaan ihmisten rukoukset olisivat sen estäneet. Amen sille ja jatketaan rukouksia edelleen.
- KTS (Ei kirj.)
Joo oli se lähellä mutta Venäjä pelästyi kun on näitä palstakeisareita jotka uskaltaa puskista huudella:
"Saa ta nan muslimi siinä taas kristittyjä herjaamassa. "
Tää on kristillistä...
- serafiina3
Kristillistä on siunata kaikkia maailman ihmisiä (myös muslimeja) ja rukoilla, että Jeesus heillekin ilmestyy. :)
Rukoillaan myös päättäjille viisautta, ja rukoillaan oman asuinpaikkamme puolesta että Jumala sitä siunaa ja varjelee sitä. Koko maalle myös tietenkin varjelusta, mutta jos jokainen rukoilee oman paikkakuntansa puolesta, koko maa tulee niinkin siunatuksi. Amen!- KTS (Ei kirj.)
"siunata kaikkia maailman ihmisiä (myös muslimeja)"
Ei tää sovi palstakeisarille ei sovi ei...:O - Niinkö muslimi?
KTS (Ei kirj.) kirjoitti:
"siunata kaikkia maailman ihmisiä (myös muslimeja)"
Ei tää sovi palstakeisarille ei sovi ei...:O - ennen kaikkea
Pitäisi rukoilla, että Jeesus ilmestyisi juutalaisillekin. Muslimeille Jeesus on pyhä, mutta juutalaisten pyhä kirja Talmud kertoo Jeesuksen äidin olleen huora (Sanhedrin 106a) ja että Jeesus tapettiin koska hän oli noita (Sanhedrin 43a).
En ymmärrä kristittyjä, jotka palvovat nykyisiä valhejuutalaisia "Jumalan valittuina", vaikka näiden pyhät kirjat eivät anna kristitylle edes ihmisarvoa.
- 5+7
Kyllähän tuollainen hevonsonta vain hämmästyttääkin.
- faksi näksi
Mikä on tuossa profeetiassa oleva hiljainen aika
- faksi näksi
faksi näksi kirjoitti:
Mikä on tuossa profeetiassa oleva hiljainen aika
Saiko joku palstalaisista käsityksen että tapahtuu tänä vuonna,vai v15 eteenpäin jolloin voi olla mikä tahansa seuraavista vuosista.
- serafiina3
faksi näksi kirjoitti:
Saiko joku palstalaisista käsityksen että tapahtuu tänä vuonna,vai v15 eteenpäin jolloin voi olla mikä tahansa seuraavista vuosista.
En nyt tiedä oonko ihan hakusalla, mutta mun käsitykseni mukaan tämä koski Suomen osalta tilannetta silloin viime elokuussa. Että Herra silloin asetti nämä suuret enkelit Suomen rajalle ja siellä nytkin seisovat. Rukoukset ja ihmisten kääntyminen synnintunnossaan Jumalan puoleen pitävät nämä enkelit siellä yhä.
Tilanne on kuitenkin vakava edelleen ja rukouksia jatkuvasti tarvitaan Suomen puolesta. Tämä Kreikan osuus on tuleva kun aika on. Ei tiedä aikoja, mutta voisi kuvitella että aika 'pikapuoliin' kuitenkin koska tuo oli mainittu tässä sanomassa? - näksifäksi
serafiina3 kirjoitti:
En nyt tiedä oonko ihan hakusalla, mutta mun käsitykseni mukaan tämä koski Suomen osalta tilannetta silloin viime elokuussa. Että Herra silloin asetti nämä suuret enkelit Suomen rajalle ja siellä nytkin seisovat. Rukoukset ja ihmisten kääntyminen synnintunnossaan Jumalan puoleen pitävät nämä enkelit siellä yhä.
Tilanne on kuitenkin vakava edelleen ja rukouksia jatkuvasti tarvitaan Suomen puolesta. Tämä Kreikan osuus on tuleva kun aika on. Ei tiedä aikoja, mutta voisi kuvitella että aika 'pikapuoliin' kuitenkin koska tuo oli mainittu tässä sanomassa?Olet oikeassa tomiot ovat aina ehdollisia.
Ps. 127:1
Matkalaulu; Salomon virsi. Jos Herra ei huonetta rakenna, niin sen rakentajat turhaan vaivaa näkevät. Jos Herra ei kaupunkia varjele, niin turhaan vartija valvoo
Tämä Raamatun paikka nousi sydämelleni.
Herra taivaan ja maan luoja, sinä joka olet luonut ihmisen ja asettanut hänet asumaan tätä maa planeettaa ja joka olet siunannut ihmisen ja käskenyt täyttää maan. Sinä olet asettanut meidät tänne, täällä me olemme muukalaisina, ehkä muualta karkoitettuna tai lähteneet etsimään tilaa asua ja olemme asettuneet tänne Suomeen asumaan.
Herra sinä olet puhunut Suomen kansalle, olet puhunut monin tavoin; auta että me ottaisimme sinun sanasi todesta, auta että me voisimme puhdistua kaikesta väärästä, niin että meistä voisi tulla sinulle käyttökelpoisia, niin että voisimme viedä evankeliumin sanoman rakkaudessa ja voimassa eteenpäin, niin että merkit seuraavat, sairaat paranevat ja tunnustekoja ja ihmeitä tapahtuu Jeesuksen Kristuksen nimessä, niin että mahdollisimman moni suomalainen voisi saada etsikkoajan ja lähtisi etsimään pelastusta sinussa Jeesuksessa Kristuksessa ja löytäisi pelastuksen oikeaan aikaan.
Herra auta meitä ja anna meille meidän syntimme ja rikoksemme anteeksi, ota meidät omasi käyttöösi, anna Pyhän Hengen täyteys ja voima meidän elämämme ylle, niin että meistä voisi virrata Jeesuksen rakkauden virta eteenpäin, joka haastaa ihmiset parannukseen ja etsimään sinun kasvojasi. Anna sanasi valon kirkkaana loistaa tämän kansan yllä, niin että ihmiset tietävät, mikä on oikein ja mikä on väärin sinun edessäsi.
Herra anna päättäjien tulla tuntemaan sinut, että he kysyisivät sinulta neuvoa, miten tulisi lakeja säätää ja opeta heitä asettamaan tässä maassa lait kohdalleen, niin ettei pahoja tekoja tässä maassa lailla hyviksi julisteta.
Herra, auta meitä, auta kansaasi, Herra, armahda meitä, varjele meitä. Anna meille voimaa vaeltaa nuhteettomasti sinun edessäsi. Herra käännä tämän kansan sydän jälleen sinun puoleesi.- Rukoillen kulkekaa
Rukous ei ole koskaan turha.
- offi10001
Nyt on tiukka tilanne jos yksikään rukoilija hellittää otettaan ,- niin enkelit suuttuu !
yksi Kekkosen puistossa , yksi Sallassa, yksi Kainuun korvessa, yksi Tuupovaarassa,yksi Imatsan kosken partaalla.
Pirun pitkiä kuulemma ovat ja muslimien sapeli valmiina tappamaan.
Se on kovatuomio nuille jotka ovat tilanneet etuvartion ja jos nyt livistää tuosta rukouksella rauhaan pakottamisesta, siitä ei hyvä seuraa.
Isien pahuudet lapsille jotka ovat maallistuneet ! - Pashaa?
Kummia enkeleitä kun turvautuvat islamilaisiin sapeleihin....
Taitaa olla siionistien oma tilaus... eli väärä profetia...- Syntinen luonne
Haluan uskoa erään luonteeni heikkouden, myönnän että en voi vastustaa hokutusta ajatella tavalla joka on syntistä ajattelua,mutta minkä sille voi.Jos rukoilisin enkeleitä pidättelemään, todellisuudessa haluaisin kuitenkin että tylsää arkea piristäisi se että saisin telkusta seurata kun jotain jännää tapahtuisi,myönnän että olen tässä mielessä epäasiallinen henkilö,mutta niin kuitenkin koen asian.Jos suomi ei olisi menossa kivikauteen voisin ajatella toisin ,koska silloin olisi jotain menetettävääkin.Eikä tämä kansa opi muutoin,en itsekkään.
- nevis55
Syntinen luonne kirjoitti:
Haluan uskoa erään luonteeni heikkouden, myönnän että en voi vastustaa hokutusta ajatella tavalla joka on syntistä ajattelua,mutta minkä sille voi.Jos rukoilisin enkeleitä pidättelemään, todellisuudessa haluaisin kuitenkin että tylsää arkea piristäisi se että saisin telkusta seurata kun jotain jännää tapahtuisi,myönnän että olen tässä mielessä epäasiallinen henkilö,mutta niin kuitenkin koen asian.Jos suomi ei olisi menossa kivikauteen voisin ajatella toisin ,koska silloin olisi jotain menetettävääkin.Eikä tämä kansa opi muutoin,en itsekkään.
Pitäisi ehkä mieluummin rukoilla miehitystä.jos oikein ymmärsin uskovat saavat päättää.voin olla väärässäkin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864670Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1123870Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1903700Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.702113Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1541131- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924