Harkitsen juuri käytetyn auton ostamista firmasta, joka myy itse Belgiasta tuomiaan autoja. Olen aina hieman vierastanut tuontiauton ostoa sen historiatietojen tarkastamisen vaikeuden vuoksi. Ja hurjat jutut Saksan autojen jobbarien tempauksista ovat omiaan lisäämään epäluuloani. Mutta miten on asian laita Belgian tuonnissa? Onko kellään tietoa Belgiasta tuoduista autoista. Onko se yhtä villiä touhua kuin Saksan tuonti? Lähinnä kiinnostaa, onko Belgiassa matkamittarien peukalointi yleistä tai jopa sallittua kuten Saksassa. Luottaakko jobbariin?
Belgiasta tuodut autot
Autokuumeinen
103122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kertoa?
Eiko kauppa käy? Mutta ei nyt kannata lukijoita sentään näin tyhmänä pitää.
Kas kun et ottanut Ruotsia puheeksi. Siellä se meno vasta villiä on. Poka hakee autoja minkä kerkiävät, siitähän se villeys varmaankin tulee?
Mistä muuten olet saanut päähäsi, että mittarien "peukalointi" olisi sallittua?
PS. Yritä vauhdittaa myyntiäsi vaikkapa jonkinlaisella "tempauksella", tämä oli huono yritys.
...loppuunajettuja vanhoja takseja joista on matkamittari peukaloitu ja verhoilua vähän paikkailtu.
Ainiin eikä niiden lämmityslaite, akku ja laturi riitä Suomen oloihin ja lohkolämmitinkin puuttuu.
hapankaalin syöjät on piereskelly penkit hajalle.
ei kai vaan ole autoliike hyrylässä?
tuo kuumeesi, kun moisia hourit.
Odota vain rauhassa kunnes kohtaus menee ohi ja hanki sitten kunnon auto Saksasta. Saat varmimmin kunnon vastineen rahoillesi.
Jos kuitenkin aina vain tuollaiset huhupuheet vainoavat mieltäsi, on parasta ostaa seuraavakin auto lähimmältä suomiautohuijarilta.
Belgiassa mittareita ei ruuvata enempää kuin Suomessakaan, mutta käy itse hakemassa Belgiasta äläkä osta Suomesta tai autobelgia myymää autoa sen paremmin Suomesta kuin Belgiastakaan.
Ostinpahan belgiasta tuodun tax-free auton jobbarilta suomesta toukokuussa. Ei ole vieläkään liikenteessä. Tekeytyi harrastajaksi, mutta olikin jobbari. Vaikka olin vakaasti päättänyt että jobbarilta en osta, niin siinäkin asiassa voi valehdella. Keksiväthän he kaikenlaisia syitä myynneille. Jättäkää jobbarit rauhaan.
Belgiasta ei kannata tuoda kuin itsensa kotiin, ja nopeesti.
Moi,
Olen tuonut autoja Belgiasta nyt 5 vuotta ilman minkaanlaista yllatysta kilometrien tai muunkaan yllattavan suhteen.
Kay katsomassa tamanhetkinen varasto, suurin osa Belgiassa ja osa Suomessa, Kotkassa
www.autobelgia.com
-Jusa-
Kerroppas rehellisesti paljonko mainostamistasi Belgian autoista on tullut saksasta?