Miun luokal on yksi Mari. Se ei huolehdi ulkonäöstään yhtään, ei sitten yhtään!
Se näyttää hirveältä, sen vaatteet on ihan kuluneet ja hajukin hirveä.
Miksei ihminen voisi nähdä edes hiukan vaivaa kauneuden eteen.
Kyllä jokainen on omalla tavalla kaunis...kunhan vaan osaa huolehtia itsestään.
Miten tuollaisen ihmisen kanssa voi elää?
Jos ei edes viitsi käydä suihkussa, harjata hiuksia saatika sitten hampaita.
Ihan ällöttää.
Se näyttää hirveältä, sen vaatteet on ihan kuluneet ja hajukin hirveä.
Miksei ihminen voisi nähdä edes hiukan vaivaa kauneuden eteen.
Kyllä jokainen on omalla tavalla kaunis...kunhan vaan osaa huolehtia itsestään.
Miten tuollaisen ihmisen kanssa voi elää?
Jos ei edes viitsi käydä suihkussa, harjata hiuksia saatika sitten hampaita.
Ihan ällöttää.
Vastaukset 11
Vanhimmat
senkus sanot sille! et sä siinä mitään häviä...
...eipä siinä voitakaan.
Itseasiassa mie oon sanonu sille, mut..
se ei vaa mitenkää viittii.
Sit se kaiken lisäks on niin vähä järkinen (se ei keksiny N:llä alkavaa sanaa), ruma ja laihava!
Kaiken lisäks se asuu asuntovaunussa ja taitaa pelätä kaikkia ihmisiä.
Saanko kysyä,että miksi sinua häiritsee niin paljon tämän Marin ulkonäkö?!?!!? Jos sitä Maria itseäänkään ei haittaa oma ulkonäkö,niin MIKSI SE SINUA NOIN PALJON HÄIRITSEE JA KIINNOSTAA...?! Pitäisikö kaikkien olla jotain muotipellejä,koska muutkin ovat sellaisia..? Ja pitäisikö hänen näyttää hyvältä,KOSKA SINÄ NIIN HALUAT?! Ja ehkä kaikki eivät ole NOIN kiinnostuneita kauneudenhoidossa,onhan elämässä muitakin kiinnostavia asioita!!! Ja mistäs sä tiedät,että koska hän käy suihkussa tai pesee hampaitaan,ootko ollu katsomassa,kerran noin hyvin tiedät??!!!!? Minua ainakin ärsyttää enemmän tuo,miten SINÄ käyttäydyt,HEI HALOO!!! Ajattele vähän..
Oota vaa, ku näkisit sen Marin.
Se on oikeest ihan hirveä.
Se asuu asuntovaunus ja niiden perheel ei oo varaa taloon, mut sen äiti osti juuri Marille uudet kengät, uuden toppatakin, 2 paitaa ja housut.
Ei voi niin ku säästää rahaa.
Ja sit...Mari ei ole koko vuonna sanonu sanaakaan (Ei varmaa uskaltais kirjottaa tännekkää, se pelkää kaikkia ja on ihan vitsin tyhmä), mutta eilen se sanoi aivan innoissaan: "Mul on kolmen viikon päästä synttärit".
Ja silloin ku olin sen kamu se ei puhunu mistää muusta, ku sen kissasta, se oli aina hiljaa.
Ai niin!
Ja sit se ajo pyörällä yhen sen kamun Jennyn päälle ja vaa hymyili.
Ihan ku se ois ollu hauskaa.
Sori jos suututin sut, mut sitä ei oikeasti kestä kukaan!!
Yritin, mut en millää pysty.
Jos tämä Mari noin ärsyttää sinua niin yritäpä ajatella jotain muuta.Ehkä sitä Maria ei oikeasti kiinnosta sun mielipiteet siitä jos ei kerta ole ottanut kuuleviin korviinsa ehdotuksiasi.Toisaalta jos asuu asuntovaunussa niin voi olla hygienian taso vähä eri kuin linnassa asuvalla.Sulla varmaan on niitä mukavia rikkaita ja muodikkaita kavereita joiden kanssa hengailla.Vai onko?
Saanko kysyä, etä kuinka vanha mahdat olla??
Peltosaari on hyvinkin köyhää kerrostalo aluetta.
Ei mulla oikeastaan ketään huippurikast kamuu oo...paitsi kaks, mut ystit on ihan tavallisia kansalaisia.
En minä itsekään ole kauhean rikkaasta perheestä, mutta eihän se vaikuta paljoakaan siihen etteikö voisi näyttää hyvältä.
Onhan mulla yks tosi muodikas bestis, mut se asuu eri paikkakunnalla.
Siltä mä olen kaikki jutut itseasiassa oppinut.
Ja se taas multa koulun käyntiin liittyvät asiat.
Ja kielen (ku se on venäläinen).
Mielestäni en ole yhtään parempi kuin muut jos sitä tarkoitat.
Mä en oo mikään kauhean suosittu ja ihan tasa-arvos muidenkin ihmisten kanssa.
Voi, kuinka lapset voivat olla julmia toisilleen. :(
Eiiiiih!!!!!!!!!!!
HIUKAN KAMALA KESKUSTELU. Ihmettelen myös miksi ihmiset ei huolehdi hygieniastaan.
Sehän ei ole sama asia kuin trendien perässä juokseminen..? Mutta kiltti, älä ole noin teini!!! Myötähäpeä kumpuaa syvältä valkean, muka suvaitsevaisen sieluni pohjalta...
Mitäs mie nyt tähän laittaisin...kerranhan sitä vaan teini ollaan ja sitä paitsi..nyt, ku mul on kerta mahdollisuus.. .tikhejrni bidthjideh
r
hg
gf
jjjj
jjj
ss
ooo oo o o o r r rr r r r ii ii i ttätätääää kkk oooo nnnnn n n ee e e ee e e e e t t t ta a t t t rtr ryrttrtyhk