haluan hänet takasin, en pääse yli

onnetonnainen

Mis jätti minut 2kk tapailun jälkeen yhtäkkiä arvaanatta. Oltiin suunniteltu tulevaisuutta ja puhuttu suhteemme jatkosta, mutta sitten vain yhtenä päivänä ilmoitti ettei ole tarpeeksi kypsä seurustelemaan ja tarvitsee enemmän omaa aikaa.
Tästä on kulunut n. Kuukausi ja vielä joka päivä mietin ja kaipaan häntä. Jutellemme ja olemme väleissä, mutta sovimme olevamme vain kavereita. Haluasin yrittää uudelleen, mutta pelkään meneväni vain enemmän rikki jos tulen torjutuksi.

4

366

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8+12

      Ei kai tuossa ole, kuin kaksi vaihtoehtoa. Joko otoat riskin ja pyydät uutta yritystä tai sitten onohdat koko homman. Mitä lopulta saat ystävyydestä, jossa sinulla on syvempiä tunteita toista kohtaan? Itse olen vähän samassa tilanteessa. Nyt kun aikaa on kulunut ja olen tietoisesti ollut pitämättä yhteyttä ajatuksella "aika näyttää", on alkanut sitä kiinnostusta heräämään toiselta puolelta. Mutta nyt, kun se ei olekaan enää pelkkä mielikuva uudelleenyrityksestä, niin en oikeastaan tiedä haluanko enää. Tauko teki hyvää ja kirkasti ajatuksia. Kokeile! Et menetä nykytilanteeseen nähden ainakaan enempää.

      • aloittaka

        Kiitos vastauksesta, otan heti huomenna yhteyttä ja kerron miten asia on. En itse edes alunperin halunnut olla kaveri, mutta hellyin ajatukselle, että empähän menetä häntä kokonaan.
        Pohdin pitäisikö minun vain lopettaa hänelle juttelu kokonaan ja yrittää vain mennä eteenpäin.


    • Wimbledon

      Samoin kävi minulle. Suunnitelmia, hyvää oloa, hauskaa ja olin pitkästä aikaa retkahtanut uuteen ihmiseen. Sitten yhtäkkiä, mies ei halunnut seurustella. Kuulin kaikki perinteiset lässytykset, että vika ei ole minussa, vaan hänessä. Ei tahtonutkaan sitoutua... Plääh! Olin kyllä todella pettynyt. No, ei mennyt kovinkaan kauan, kun sain tietää - että mies asui avoliitossa exänsä kanssa! Että se siitä sitoutumiskammosta! Onneksi en alkanut kaveriksi hänelle, vaikka hän olisi niin halunnut. :/

    • H.Hansson

      Minulle kävi niin että nainen jätti 2kk tiiviin seurustelun jälkeen. Yritin soittaa kuukausi eron jälkeen, ihan vaan kysyäkseni kuulumisia, mutta sainkin tekstiviestillä kysymyksen että miksi soitan.
      Aikaa kului yli puoli vuotta niin nainen ottikin yhteyttä, ja menin käymään hänen luona.
      Yllätys oli suuri, kun hän alkoikin puhumaan meidän tulevasta, ja että sinähän tulet ensiviikolla taas käymään.
      Siinä hän teki naurettavaksi itsensä, olisi ensin kysynyt olenko vapaa, tai haluaisinko yrittää uudestaan. Minulla oli uusi suhde ollut jo nelisen kuukautta niin paluuta eksän luo ei ollut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. 102
      5476
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5017
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3140
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2377
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2334
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      54
      1928
    Aihe