Mis jätti minut 2kk tapailun jälkeen yhtäkkiä arvaanatta. Oltiin suunniteltu tulevaisuutta ja puhuttu suhteemme jatkosta, mutta sitten vain yhtenä päivänä ilmoitti ettei ole tarpeeksi kypsä seurustelemaan ja tarvitsee enemmän omaa aikaa.
Tästä on kulunut n. Kuukausi ja vielä joka päivä mietin ja kaipaan häntä. Jutellemme ja olemme väleissä, mutta sovimme olevamme vain kavereita. Haluasin yrittää uudelleen, mutta pelkään meneväni vain enemmän rikki jos tulen torjutuksi.
haluan hänet takasin, en pääse yli
4
415
Vastaukset
- 8+12
Ei kai tuossa ole, kuin kaksi vaihtoehtoa. Joko otoat riskin ja pyydät uutta yritystä tai sitten onohdat koko homman. Mitä lopulta saat ystävyydestä, jossa sinulla on syvempiä tunteita toista kohtaan? Itse olen vähän samassa tilanteessa. Nyt kun aikaa on kulunut ja olen tietoisesti ollut pitämättä yhteyttä ajatuksella "aika näyttää", on alkanut sitä kiinnostusta heräämään toiselta puolelta. Mutta nyt, kun se ei olekaan enää pelkkä mielikuva uudelleenyrityksestä, niin en oikeastaan tiedä haluanko enää. Tauko teki hyvää ja kirkasti ajatuksia. Kokeile! Et menetä nykytilanteeseen nähden ainakaan enempää.
- aloittaka
Kiitos vastauksesta, otan heti huomenna yhteyttä ja kerron miten asia on. En itse edes alunperin halunnut olla kaveri, mutta hellyin ajatukselle, että empähän menetä häntä kokonaan.
Pohdin pitäisikö minun vain lopettaa hänelle juttelu kokonaan ja yrittää vain mennä eteenpäin.
- Wimbledon
Samoin kävi minulle. Suunnitelmia, hyvää oloa, hauskaa ja olin pitkästä aikaa retkahtanut uuteen ihmiseen. Sitten yhtäkkiä, mies ei halunnut seurustella. Kuulin kaikki perinteiset lässytykset, että vika ei ole minussa, vaan hänessä. Ei tahtonutkaan sitoutua... Plääh! Olin kyllä todella pettynyt. No, ei mennyt kovinkaan kauan, kun sain tietää - että mies asui avoliitossa exänsä kanssa! Että se siitä sitoutumiskammosta! Onneksi en alkanut kaveriksi hänelle, vaikka hän olisi niin halunnut. :/
- H.Hansson
Minulle kävi niin että nainen jätti 2kk tiiviin seurustelun jälkeen. Yritin soittaa kuukausi eron jälkeen, ihan vaan kysyäkseni kuulumisia, mutta sainkin tekstiviestillä kysymyksen että miksi soitan.
Aikaa kului yli puoli vuotta niin nainen ottikin yhteyttä, ja menin käymään hänen luona.
Yllätys oli suuri, kun hän alkoikin puhumaan meidän tulevasta, ja että sinähän tulet ensiviikolla taas käymään.
Siinä hän teki naurettavaksi itsensä, olisi ensin kysynyt olenko vapaa, tai haluaisinko yrittää uudestaan. Minulla oli uusi suhde ollut jo nelisen kuukautta niin paluuta eksän luo ei ollut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2372678- 1011134
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221088Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58995Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717907- 63841
- 41797
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237790- 120753