hieronnan jälkeen päätuska

Mistähän mahtaa johtia, että hieronnassa kun olen mahallaan siinå hierontapöydällä jq ku nousen siitä, tulee päähäni kova kipu joka kestää hetken ja helpottaa. Näin on käynyt nyt kaksi kertaa kun olen ollut hierottavana. Muutoin ei moista särkyä ole.
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla oli sama ongelma josku. Se johtuu siitä että kuona aineet lähtee liikkelle ja tässä tapauksessa ne lähtee "ylös päin" tulee niin sanottu krapula päänsärky. Siihen auttaa kun juo ennen hierontaa runsaasti vettä, niin paljon että joutuu vessassa ravara näin suurimmat kuona aineet poistuu..

Äänestä
  • Taikauskoa!

    Päänsärky johtuu jännityksestä hieronnan aikana. Hieronnan jälkeen hermosto rentoutuu ja ihminen palaa normaalitilaansa. Jännittyneisyydestä lauennut hermosto ja verenkierto palaavat normaaliksi, jolloin ohimenevää päänsärkyä voi esiintyä.

    Kuona-aineet ja ulosteet poistuvat aina ulostamisen yhteydessä eikä ne mihinkään "ylöspäin" koskaan liiku.
    Kuona-aineet eivät minkään hieronnan takia liiku minnekään, ellei käytetä jotain erikoisen voimakasta vatsan ulkoista painelua tms.

    Äänestä

kuka jännittää hieronnan aikana....?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liisaihme kirjoitti:

Mistähän mahtaa johtia, että hieronnassa kun olen mahallaan siinå hierontapöydällä jq ku nousen siitä, tulee päähäni kova kipu joka kestää hetken ja helpottaa. Näin on käynyt nyt kaksi kertaa kun olen ollut hierottavana. Muutoin ei moista särkyä ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu