Apua! Nyt on kiire!

Jouduin laulukomennukselle viikonlopuksi. Tilaisuus on palkitsemisjuhla, jossa pitäisi laulaa palkinnon saaneelle yrittäjälle serenadi/onnittelulaulu tms. tilanteeseen sopiva kappale. Aivot lyö tyhjää, eikä mieleeni tule mitään sopivaa. Auttakaa hyvät ihmiset ja ehdottakaa jotain!
1310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikäpäs kunnon yrittäjää enemmän elähdyttäisi kuin vanha kunnon Ristilukki (J. Sibelius)! Sehän ilmentää yritystoiminnan perimmäisiä arvoja jos mikä (ainakin, jos yrityksen organisaation alimmalta tasolta kysytään).

Et vain taida olla äänialaltasi dramaattisen tummanjylhä bassobaritoni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bella kirjoitti:

Jouduin laulukomennukselle viikonlopuksi. Tilaisuus on palkitsemisjuhla, jossa pitäisi laulaa palkinnon saaneelle yrittäjälle serenadi/onnittelulaulu tms. tilanteeseen sopiva kappale. Aivot lyö tyhjää, eikä mieleeni tule mitään sopivaa. Auttakaa hyvät ihmiset ja ehdottakaa jotain!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu