Miksi hiukset eivät shamppoopesun jälkeen enää natise silleen, kuin ennen natisi? Ennen kun pesi hiuksia, niin tiesi, että hiukset ovat puhtaat, koska ne natisi huuhdeltaessa. Vaikka kuinka laittaisi shamppoota ja hieroisi, niin ei ne nyt natise hiuksia huuhdellessa.
Hiusten natina poissa
Hiusten natina
5443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
an urpo!
Käytätkö paljon silikonipohjasia tuotteita, ne pukkaa kertyyn hiuksenpintaan ja eivät välttämättä enää lähde tavallisella shampoolla. Syväpuhdistava shampoo pesee todella puhtaaksi kaikista jäämistä ja voin sanoa että kyllä "rutisee" sen pesun jälkeen :) mutta muista laittaa sitten kunnon hoitsikka ettei ihan kuivu..Biozellillä aimakin hyvä syväpuhdistava shamppoo, jotain 8 euroo maksaa.
unoha kaikki hoitoshamppoot,
pese Linna-shampoolla tai Erittäin Hienolla Suomalaisella (sininen purkki mis on punasen mökin kuva) nii saat natisevan puhtaat hiukset.
maksaa jotain 1-2 euroo purkki,
ole mikään tavoiteltavan arvoinen asia tuo natina.
noh, tässä aloituksessa sitä kuitenkin tavoiteltiin..