Taas on jostain päin tullut ikäviä uutisia. Ne taas herättävät ajatuksia:
Ihmishenki on pyhä. Eri mieltä olevat pitää ampua.
Ihmishenki on pyhä. Eri mieltä olevat pitää ampua.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Todella herättää ajatuksia. Mitä pitäisi tehdä "ihmiselle" joka surmaa viattomia oman uskontonsa tai mielipiteidensä varjolla, vieraassa maassa? Je suis charlie.
Kerro tuo espanjalaisille, jotka raiskasivat Etelä-Amerikan.
No olisiko vähän myöhäistä tuolle ajatukselle. Toki, kautta aikainhan vastaavaa on ollut ja vielä suuremmassa mittakaavassa. Nyt vain pahin tuntuu keskittyvän tämän yhden uskontokunnan ääripään ympärille. Muut lienevät jotain menneestä oppineet.
Nooh, se oli vain esimerkki siitä, kun näitä mielenvikaisia anarkisteja pyrimään lokeroimaan jonkun määrätyn uskonnon kannattajiksi. Nythän kävi niin, että kavereiden kiinniottoa kai eniten toivoivat juuri islaminuskoiset.
Ajatus siitä, että on vain yksi oikea uskonto, muut ovat vääräuskoisia, on yleistä kaikissa uskonnoissa. Tavat osoittaa se muille vaihtelevat.
Olen kovasti miettinyt, että jos siellä paratiisissa on 77 neitsyttä, niin mitenkäs muutaman ajan kuluttua? Mahtaako olla 77 nalkuttavaa akkaa?
En ole perehtynyt islamin paratiisiin, vaan olettaisin kuitenkin, ettei ole ainakaan anoppeja kaupantekijäisinä. Joku tosin väittää, että neitsyet on käännösvirhe ja kyse onkin rusinoista tai vastaavista. Tässä vaihtoehdossa anoppivaara lienee olematon.
77 rusinaa? Siis ei neitsyitä, vaan anoppeja?
Martti on islamistien esi-isä, suomalainen Martti.
Hehän huutavat että he haluavat kuolla marttiireina vai haluavatko he viimeisen ehtoollisen ja voitelun Marttiini drinkistä?
tuttumies
Ei politiikkaa Huuhaalle, pliis? Tää palsta on ollut jo kauan vapaa Maailman pahuudesta. Nämä ei kuulu tänne. Suomi24 on täynnä näille ajatuksille tarkoitettuja palstoja.
Liittynyt jäseneksi 14.10.2001.
Olet kovempi konkari kuin minä, joten sinun täytyisi tajuta pointtini.
Huuhaan täytyy olla mahdollisimman kevyt. Tiedän, että viimeisin pienikalloisten isku järkytti koko Maailmaa, mutta Huuhaa ei ole sen purkamista varten.
Ei politiikkaa Huuhaalle? Poliitikot tekevät itse huuhaansa?
Ketä saa pilkata Huuhaalla? Ei ketään, tietenkin. Eikä olkekaan?
Kevyt Huhaa? Kevyet mullat mullat heille?
Oha' Allah iso tosi Halla-aho.
Kirjoita Maahanmuutto-palstalle ja pilkkaa minua Huuhaalla. Vihaan muslimeja yli kaiken. Olen valmis kuolemaan vihani puolesta, inhoan niitä apinoita niin paljon. Niiden määrä vain kasvaa ja kasvaa, järjettömän sikiämisen johdosta. Mies panee vaimojaan ja seksiorjiaan minkä kerkeää, kaikki Abdulin omaisuutta.
Huuhaa ei ole tällaista varten. Huuhaa on kevyttä ajanviettoa.
mietin kääntymistä ortodoksiksi ai että miksi ..hienot mustat kaavut parrat tukka ja kunnon ikonitaide..munkiksi en ala I like girrlss.. on vain yksi uskonto..universaali järki..evoluutio ..ihmiset on taas no.. ihmisiä.. sitten kun kuukahdan kaakkoon..asioat kunnossa..sitä enen toimintaa..