Tietääkö joku normaalin sinkkupalstan?

Jossa voisi keskustella asiallisesti sinkkuuteen liittyvistä asioista ja mahdollisesti tutustuakin normaaleihin miehiin?
24210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Muakin kiinnostaisi. Tänne ei kannata kirjoittaa mitään, hukkkuu yleiseen sontaan. Pitäisi olla valvottu palsta ja rekisteröitymispakko.

Äänestä

Ei taida olla suomeksi.

Äänestä

Heh, eiks tää olekaan normaali sinkkupalsta?

Äänestä
  • Liian iso prosentti hulluja (trollikin = puolihullu). Siis naiset eivät juuri viihdy.

    Äänestä

  • Ei ole. kirjoitti:

    Liian iso prosentti hulluja (trollikin = puolihullu). Siis naiset eivät juuri viihdy.

    Mä luulen, ettei Suomi24:ssa ole ainuttakaan normaalia palstaa. Ja trollit viihtyvät juuri sen takia, että tänne pääsee aina eikä täältä lennä pihalle huonosta käytöksestä johtuen niin kuin esimerkiksi baareista.

    Mut tätähän tämä internetin ihmeellinen on. Kaikille on tänne vapaa pääsy ja se on muokattavissa minkälaiseksi tahansa. Kyse on vaan siitä, että minkälaiseksi sen haluaa muokata ja kenen sitä antaa muokata. En oikein usko, että niitä ns. normaaleja palstoja paljon missään on. Missä ns. normaaleja sinkkuja, siellä myös trolleja. Ellei sitten ole jonkinlainen suljettu pienen sisäpiirin palsta.

    Trolleista vaan sen verran, että kautta historian Jumalat ovat lakanneet olemasta silloin kun niihin vähitellen lakattiin uskomasta eikä niihin enää minkäänlaista huomiota kiinnitetty...

    Äänestä

  • old_profile_48636 kirjoitti:

    Mä luulen, ettei Suomi24:ssa ole ainuttakaan normaalia palstaa. Ja trollit viihtyvät juuri sen takia, että tänne pääsee aina eikä täältä lennä pihalle huonosta käytöksestä johtuen niin kuin esimerkiksi baareista.

    Mut tätähän tämä internetin ihmeellinen on. Kaikille on tänne vapaa pääsy ja se on muokattavissa minkälaiseksi tahansa. Kyse on vaan siitä, että minkälaiseksi sen haluaa muokata ja kenen sitä antaa muokata. En oikein usko, että niitä ns. normaaleja palstoja paljon missään on. Missä ns. normaaleja sinkkuja, siellä myös trolleja. Ellei sitten ole jonkinlainen suljettu pienen sisäpiirin palsta.

    Trolleista vaan sen verran, että kautta historian Jumalat ovat lakanneet olemasta silloin kun niihin vähitellen lakattiin uskomasta eikä niihin enää minkäänlaista huomiota kiinnitetty...

    Antakaa joku edes käytettyä pillua tälle pillunnuolijasankarille. Katsokaa nyt miten normaali se on.

    Äänestä

Tämähän on normaali sinkkupalsta, jossa on normaaleja ja kunnollisia miehiä, jotka eivät vain naisille kelpaa.

Äänestä

Normaalit miehet seurustelevat. Eivät he halua tutustua epänormaaliin sinkkunaiseen. Tällä palstalla on vain epänormaaleja naisia ja miehiä. Koko palstan historian ainut normaali ihminen on ollut Kympin Nainen. Toisaalta normaalius on negatiivinen piirre, joten mikähän tämän tekstin perimmäinen idea lopulta oli.

Äänestä

ME OLEMME SIELLÄkin!

Äänestä

Ei niitä ole. Pari on pakko löytää ystäväpiiristä tai työn kautta.

Äänestä
  • Noin asia on aina ollut ja tulee aina olemaankin. Jos ei opiskeluaikana löydä kumppania, sitten etsintä siirtyy työkuvioihin. Toinen areena on kaveripiirit ja muu vapaa-ajan sosiaalinen elämä. Netistä on turha etsiä hyvää seuraa.

    Äänestä

  • aina ja ikuisesti kirjoitti:

    Noin asia on aina ollut ja tulee aina olemaankin. Jos ei opiskeluaikana löydä kumppania, sitten etsintä siirtyy työkuvioihin. Toinen areena on kaveripiirit ja muu vapaa-ajan sosiaalinen elämä. Netistä on turha etsiä hyvää seuraa.

    Toi on totta, naiset valittee aina jonkun kaveriporukan kundin pysyvään suhteeseen.

    Äänestä

Mitä vittua säkin saatanan vitun perkeleen paska-AIVO JA ALI-IHMISISTÄ KAIKKEIN ALIN oikein tulet vittu tollaista saatanan paskaa täällä perkele kirjoittelemaan!!!!!!!!!!!!!!!

Tiedoksi vaan sulle vitun LANTA-AIVOLLE JA ALI-IHMISELLE se asia, että mä sitä kun en olekaan mikään vitun neitsyt-setä tai atm-luuseri saatana!!!!!!!!!!!!!!! Ja mulla sitä kun onkin hyvälaatuinen ja tuuhea tukka päässä, ihan kuten suvaitsevaisella EUROOPPALAISELLA MIEHELLÄ PITÄÄKIN OLLA perkele!!!!!!!!!!!!!!!! Ja mä sitä kun asunkin yli 60 neliön kaksiossa, kuten sitä EUROOPPALAISEN MIEHEN PITÄÄKIN ASUA perkele!!!!!!!!!!!!!!! Antaa vaan niiden ahdasmielisten persupaskajunttien asua niissä surkeissa yksiöissään saatana, kun eivät sen oman ahdasmielisyytensä vuoksi voi kaksioihin muuttaa asumaan.

Ja mä kun en todellakaan sairasta mitään vitun assbergereitä, että työnnä sä ne vitun assburgerit vaan sinne sun omaan perseeseen vitun hinttari saatana!!!!!!!!!!!!!!

Sä sitä itse vittu varmaan asutkin jossain vitun yksiössä ja sulla sitä varmaan onkin just joku vitun ruma ja kaljuuntunut persujuntin tukka, kun eipä sitä tollainen sun kaltainen vitun talvisodan juoksuhautoihin jämähtänyt ahdasmielinen militaristipersupaskajuntti voi edes niitä fina-tabletteja syödä sen oman ahdasmielisyytensä vuoksi!!!!!!! Etkä sä ole varmaan koskaan edes harkinnut sitä hiustensiirtoon menemistä, kun ne sun ahdasmieliset persujunttikaverit eivät kuitenkaan hyväksyisi sitä fina-tablettien syöntiä ja hiustensiirtoa sen heidän oman ahdasmielisyytensä takia!!!!!!!!

Sitä kun kaikki suvaitsevaiset EUROOPPALAISET MIEHET aloittavat sen fina-tablettien syömisen jo hyvin varhaisessa vaiheessa, ihan vaikka pelkästään varmuuden vuoksi, sillä onhan se hyvälaatuinen ja tuuhea tukka kuitenkin se kaikkein tärkein ulkonäköön liittyvä asia ja samalla myös yksi koko elämän tärkeimmistä asioista.

Äänestä
  • Paksut hiukset on kieltämättä naisten mieleen. Kokemusta on.

    Äänestä

Itse olen nykyään keskittynyt kansainvälisiin deittisivuistoihin, esim. Pohjoismaiden yhteiset hyviä.

Äänestä
  • Ulkomailta löytyy miehiä ja varmaan naisiakin.

    Äänestä

  • sama kokemus kirjoitti:

    Ulkomailta löytyy miehiä ja varmaan naisiakin.

    Pitäisi kai sitten siirtyä ulkomaisiin. Ei tätä jaksa.

    Äänestä

Otan tänäkin viikonloppuna viina baarissa. Olette vapaat tulemaan tekemään aloitteita.

Äänestä

Asiallinen keskustelu alkaa yleensä hyvästä moderoinnista ja siitä että vaikkapa sinä aloitat ketjun josta keskustellaan.

Tätä palstaa haukutaan moderoinnin takia, mutta toisaalta porukka ei tahdo itse luoda mitään hyviä keskustelunaiheita.

Mitä tulee noihin tutustumisiin normaaleihin miehiin niin valitettavasti emme nyt saa teille mitään tsenssi-palstaa tänne jossa ne pelimannet veisivät lopulta kuitenkin sen pisimmän korren ja te iloisesti ottaisitte heidän aloitteet vastaan.

Edelleen olisi se sinkkumies porukka joka toteaisi että sillä palstalla on mahdoton olla koska naiset keskustelee vain niiden tiettyjen munastelijoiden kanssa.

Äänestä
  • Kiitos, katson tuon.

    Äänestä


Mikä tässä palstassa on vikana? Täällä meitä normaaleja miehiä on pilvin pimein, sen kun alat tutustua ja antaa. Monenko miehen nussima muuten olet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytyykö kirjoitti:

Jossa voisi keskustella asiallisesti sinkkuuteen liittyvistä asioista ja mahdollisesti tutustuakin normaaleihin miehiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu