Pariisin terrori-iskujen päätutkija teki itsemurhan. Tietojen kukaan omalla virka-aseella. Ei oikein vaikuta loogiselta. Tiesikö hän jotain sellaista mitä ei saisi tietää iskujen taustoista
http://beforeitsnews.com/terrorism/2015/01/breaking-police-chief-helric-fredou-investigating-chalie-hebdo-dies-mysteriously-2451918.html
http://beforeitsnews.com/terrorism/2015/01/breaking-police-chief-helric-fredou-investigating-chalie-hebdo-dies-mysteriously-2451918.html
Vastaukset 27
Vanhimmat
Eldric Fredou
Kummassa vika?. Poliisien korvien välissä vaiko charlie hebdon porukassa ja sen lähipiirissä?
Tässä koko jutussa on enemmän mätää kuin missään ikinä!
http://www.thereligionofpeace.com/pages/thelist.htm
Jep. Jep. Enemmän kuin 9/11? Ei sitten muuta kuin näppis sauhuamaan vaan ja palstat täyteen salaliittoteorioita.
Muslimithan eivät ainakaan voi olla syyllisiä!
Ei ainakaan niin kauan kuin salaliittoteoreetikoiden nettisivut ylläpidetään saudirahalla.
Oudot ristiriidat hämmentävät: Eikö totuus terroriteoista paljastunutkaan?
Avoin kysymys nr. 1: Isis ja al-Qaida yhteistyössä?
Avoin kysymys nr. 2: Mikä oli nuorimman epäillyn osuus?
Avoin kysymys nr. 3: Löytyikö ruokakaupasta neljäs terroristi?
Avoin kysymys nr. 4: Missä on panttivankidraamaan liitetty nainen?
Avoin kysymys nr. XXX: Miten Anders Breivik liittyy iskuihin?? Entä Mossad?? Illuminati?? Vapaamuurarit?? Persut??!!
No nyt löytyi oikein suurhörhö, tyyppi joka pitää salaliittoteorioita salaliittoina.
Jep. Osui ja upposi! Vai mitä?
Kun tarpeeksi kauan tuijottaa salaliittoteoreetikoiden hulluuteen, voi hulluus alkaa tuijottamaan takaisin.
Toisin sanoen, teidät salaliittohörhöt pitäisi vain säälittä jättää keskenänne piehtaroimaan hulluutenne kanssa. Mutta kun olen luonteeltani välittävä ja auttava luonne. Minkäs voit?
Vai että Saudi-rahalla. :D
Ja oikein muslimit syyllisiä meihin salkkareihinkin, kun nyt Ilta-lehtikin tuo tätä samaa agendaa ilmi, niin tämä taitaa olla laajempi hasbarointi kampanja. Te counterjihadistithan olette tunnetusti sionistisen valtaeliitin pikkupuudeleita.
Kyllä, Nimenomaan saudirahalla.
Tosin, voihan olla niin, ettet sinä pikkunatsi sitä tiedä, mistä raha on alunperin lähtöisin! ; )
Saudi-Arabia on islamilaisen fundamentalismin kehto ja öljyrikkauksien ansiosta tietenkin likaisen rikas. Saudit ovat tuhlanneet miljardeja öljydollareita wahhabisminsa levittämiseen joka puolelle maailmaa.
http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/638.htm
Oletan, ettei minun tarvitse tässä erikseen huomauttaa, millainen käsitys saudeilla on juutalaisista?
P.S. 45% kaikista maailman muslimeista pitää juutalaisia epäluotettavina.
Kyllä se asia on niin, että kenen leipää syöt, sen lauluja pikkupuudelinatsi laulaa! ; D
Nyt sitten niitä todisteita, että salaliittoteoreetikkoja tuetaan saudirahalla. Miten se edes hyödyttäisi saudeja tukea heitä?
Raha muuten on tässä korkovelkakusetuksessa lähtöisin juutalaispankkiirien omistamista keskuspankeista ja on aina velkaa.
Tiedän saudien yhteydet wahhabismiinsa, mutta oletko kuullut sitä että heitä johtaa kryptojuutalainen kuningas.
http://aangirfan.blogspot.fi/2011/11/jewish-control-of-saudi-arabia.html
Tarvii ilman muuta huomauttaa saudien käsityksestä juutalaisista. Luulen saudien olevan Israelin ja sitä tukevan Usan juutalaiseliitin kanssa hyvää pataa.
55 prosenttia muslimeista on siis vielä väärässä. Juutalaisten Talmud kertoo kyllä siitä etteivät he ole luotettavia, toki saman tekee siitä kopioitu Koraani.
"Nyt sitten niitä todisteita, että salaliittoteoreetikkoja tuetaan saudirahalla. Miten se edes hyödyttäisi saudeja tukea heitä?"
No huh huh!
Juutalaiset ovat yhteinen vihollisenne. Muslimit tekevät terrori-iskuja länsimaihin ja te vieritätte aina syyn juutalaisille. Enpä oikein tiedä, mikä tässä järjestelyssänne ei teitä molempia hyödyttäisi.
Muhammad ibn Abdul Wahhab olisi siis ollut valejuutalainen.
Hyvä läppä! Tuon väittäminen mahtaa loukata muslimeja. Oletko kokeillut?
Juutalaiset ovat koko maailman yhteinen vihollinen, sillä he pyrkivät maailmanherruuteen jo ihan pyhän kirjansa Talmudinkin mukaan. Väitätkö ihan tosissasi että 911-iskutkin olivat satunnaisten muslimiterroristien tekoa? Tuo jos joku osoittaa järjenköyhyyttä.
Ei tuo ole läppä, vaan totta ja linkissä on perustelut. Hänen sukujuurensa tiedetään hyvin. Muslimit toki on aivopesty uskomaan toista.
Niinhän te salaliitto teoreetikot olette väittänyt osaman bin ladeniakin juutalaiseksi
sekä monia muita jihadisteja,yhdyn ylempänä kirjoittavan tekstiin ei varmasti tykkäisi nämä jihadistit hyvää siitä,että väitätte heitä juutalaisiksi.
Vai tekikö Mosu sen miehen puolesta, Pahan pojan Benjamin Persereiän k,äskystä?
Muista lääkkeet.
Mies parkaa on tietty painostettu "selvittämään" juttu niin ettei se toisi vahingollista mainosta muslimeille. Todennäköisesti käsketty ilmoittamaan että tuskin tekijät edes olivat muslimeja tai muuta vastaavaa. Eihän sellaista meininkiä kukaan kestä.
BREAKING – Police Chief Helric Fredou Investigating Charlie Hebdo DIES MYSTERIOUSLY! Paris, FranceLimoges: Suicide of a Police Commissioner Helric Fredoun the courageous policemen Just over a year after Helric Fredoun discovered the lifeless body of the third ranking police officer SRPJ of Limoges, the second ranking service officer has committed suicide yesterday at his workplace with his service weapon. We learned this morning, a Commissioner Helric Fredoun SRPJ Limoges has committed suicide last night in his office with his service weapon . Information confirmed by his superiors. It is unknown at this time the reasons for his actions. He would have killed himself that night or in the early hours of the morning. The Commissioner Helric Fredou aged 45 years was from Limoges began his career in 1997 as a police officer at the regional office the judicial police of Versailles, before returning to Limoges. He was deputy director of the regional police service since 2012. His father was a former police officer, his mother was a nurse in the emergency context CHU Limoges. He was single and had no children. According to the police union, Commissioner was depressed and experiencing burnout. In November 2013, the Commissioner Fredou had discovered the lifeless body of his colleague, the 3rd ranking police officer of SRPJ Limoges, who had also committed suicide with his service weapon in his office. He was also 44 years old. The Commissioner Fredou, like all agents SRPJ worked yesterday on the case of the massacre at the headquarters of Charlie Hebdo . In particular, he surveyed the family of one of the victims. He killed himself before completing its report. A psychological cell was set up in the police station. Loading the player ... Embed CodeSwitch Player
Breaking - Poliisipäällikkö Helric Fredou Tutkitaan Charlie Hebdo kuolee salaperäisesti!
Paris, FranceLimoges: Suicide of poliisikomentaja
Helric Fredoun rohkea poliisia
Hieman yli vuoden kuluttua Helric Fredoun löysi elottoman ruumiin
kolmas ranking poliisi SRPJ Limoges, toinen ranking
upseeri on tehnyt itsemurhan eilen työpaikallaan kanssa
hänen palvelun ase.
Opimme tänä aamuna, komissaari Helric Fredoun SRPJ Limoges on tehnyt itsemurhan viime yönä virassaan hänen palvelun ase.
Tiedot vahvistanut hänen esimiehensä. Se on tiedossa tällä kertaa
syyt teoistaan. Hän olisi tappanut itsensä, että yöllä tai
varhain aamulla.
Komissaari Helric Fredou vuotiaista 45 vuotta oli Limoges alkoi
uransa vuonna 1997 poliisi aluetoimistossa
rikospoliisin Versaillesin, ennen paluuta Limoges. Hän oli
varajohtaja alueellisten poliisivoimien alkaen 2012. Hänen isänsä
oli entinen poliisi, hänen äitinsä oli sairaanhoitaja hätätilanteessa
yhteydessä CHU Limoges. Hän oli yksi ja ei ollut lapsia.
Poliisin mukaan unionin komissaari oli masentunut ja kokee työuupumusta.
Marraskuussa 2013 komission Fredou oli
löysi elottoman ruumiin hänen kollegansa, 3rd ranking poliisi
virkamies SRPJ Limoges, joka oli myös itsemurhan hänen palvelu
ase hänen toimistossaan. Hän oli myös 44 vuotta vanha.
Komissaari Fredou, kuten kaikki aineet SRPJ toimi eilen tapauksesta verilöylyn päämajassa Charlie Hebdo.
Erityisesti hän kartoitti perheen yksi uhreista.
Hän tappoi itsensä ennen valmistumista raporttinsa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421037657865.html
No tässäkin ainakin sen kosher kauppaan tekemän terroristin avustaja yllätys yllätys!! nainen ja joka on nyt matkustanut turkin kautta syyriaan yllätys yllätys! kaiketi jollekin isiksen jäsenelle morsmaikuksi.Näitä "morskaikkuja" on täältä länsimaista lähtenyt aika paljonkin noiden isis jäsenten vaimoiksi.
Hirveän näkönen akka aivan kulahtaneen näköinen.Ja verenhimoinenkin näköjään
Minä uskon,että tämä tutkija on joutunut kovan paineen alle ja ei syystä tai toisesta ole uskaltanut antaa tietoja julki mitä on tiennytkin, ettei vaikuta rasistilta ja sillä sitten päätyi tälläiseen surulliseen tekoon.
Minä en usko, että noin tyhmiä suomeksi kirjoittavia on edes olemassa.
Olet todennäköisesti putlerin trolligeneraattori.
Voiko olla tyhmempää kuin idiootti joka väittää Putinia Hitleriksi?
http://www.bing.com/images/search?q=putin chabad&FORM=BILH1
Älähän hermostu, natsipuudeli! ; D
Ei Putin tietenkään oikeasti ole Hitler! ; D
Heh heh. Vain natsi voi oikeasti käsittää asian noin höpsösti.
Hitlerhän kuoli jo n. 70 vuotta sitten.
Putler on vain pilkkanimi Putinille, joka tosin käyttäytyy kuin Hitler.
Pyhän Hitlerisi pilkkaaminen nyt vain on niin hauskaa.
Ok?
Voisiko mahdollisesti olla itsesyytökset. Oli kuulemma juuri ennen itsemurhaansa käynyt tapaamassa yhden uhrin perhettä.
Tuossa sanotaan, että kärsi masennuksesta.
Virka-ase taitaa olla poliisilla loogisesti siinä lähinnä saatavilla, kun epätoivo kasvaa liian suureksi.
http://www.mirror.co.uk/news/world-news/charlie-hebdo-top-cop-helric-4963644
Olisikohan poliisi paljastanut epäilynsä todellisista iskun järjestäjistä joko tuolle perheelle tai joilekin muille, minkä jälkeen tekijät saivat vihiä asiasta ja poliisi piti vaientaa. Varoittava esimerkkikin tarvittiin, jottei kukaan muu jotain totuudesta tietävä puhuisi muuta kuin viralliseksi totuudeksi määrättyä totuutta.
no ainakaan pariisiin tai koko ranskaan ei kannata matkustaa. ei ole turvallinen maa laisinkaan matkustaa.
Oliko poliisipäällikkö todella masentunut?
Keneltä tämä tieto tuli, hänen lääkäriltäänkö?
Lääkäreillä on vaitiolovelvollisuus.
Poliisipäällikön murhanneilla oli motiivi syöttää harhauttavaa tietoa mediaan, joten on tärkeää ensin selvittää tietolähde.
"Poliisipäällikön murhanneilla oli motiivi syöttää harhauttavaa tietoa mediaan, joten on tärkeää ensin selvittää tietolähde."
Onko tarpeen? Näytät jo lähtevän siitä, että kyseessä oli murha.
https://www.youtube.com/watch?v=2Y5AmE2hBAI