Olen erittäin masentunut, kun pilasin välini kaverityttöön pyytämällä häntä treffeille. Ei hän ainakaan ole vastannut treffipyyntööni, jonka laitoin pari päivää sitten -kaipa hän on suuttunut ja vihaa minua.
PYYSIN TREFFEILLE -VÄLIT MENI POIKKI
ikuisesti sinkkunako
10104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.memecreator.org/static/images/memes/2298253.jpg
Tuo on valkoritarin kohtalo. Ensin puolustetaan naisia urhoollisesti ja ollaan kasvattavinaan pillupääomaa ja sitten kun saavutaan tiskille sitä nostamaan käy ilmi, että tili onkin miinuksella.
Sama juttu kerran itsellä. Pyysin yhtä nais kaveria treffeille monesti ja se ei ole sen jälkeen puhunut minulle.
Naisen kanssa voi olla keveri tai ystävä, samoin toisinpäin naisilla, mutta jos toisella osapuolella on herännyt jotain muita tunteita, kuin normaali kaveri/ystävyys tunteet, niin homma menee kieltämättä vaikeaksi.....ainakin jos se ihastunut osapuoli ei pääse siitä irti, niin ystävyyttä voi olla hankala jatkaa.
Ei ole mitään aitoa ystävyyttä jos pistää välit poikki edes mitään ilmoittamatta noinkin pienestä asiasta. Osoittaa vain sen että naiset pitää näitä kamumiehiä ihan muista syistä reservissä kuin mistään aidosta ystävyydestä.
Entäs jos mies ihastuu miespuoliseen kaveriinsa? Menee ne välit sillonki taatusti poikki.
Minulla kävi samalla tavalla useita vuosia sitten, pyysin naispuolista lapsuudenystävää treffeille ja sen jälkeen en enää "kuullut hänestä" pariin vuoteen, myöhemmin hän avautui minulle asiasta ja kertoi pelkäneensä että haluan häneltä seksiä, hän ei kuulemma halunnut ollenkaan ajatella minusta "sillä lailla" (mitä se sitten tarkoittikaan).
Kun vetää liian kuolemanvakavaa ja liimautuvaa beeta-miehen linjaa niin takuulla vetää vituiksi epätoivoisuudellaan.
Ei se suuttunut ole vaan pelkää sun mahdollista tarrautuvuutta, mustasukkaisuutta ja kaikkea sitä.
@lkjbnkjvbh
Mistä tälläinen epäselvä politikon vastaus ja selvä hyökkäys näitä esimerkin antajia kohtaan, syytät heitä beeta-miehiksi ja epätoivoisiksi?
Kaverit muutenkin puhuivat vain treffeistä, ei seurustelusta......
Jeps, ja tuo sinun loppu kirjoitus on juuri sitä mitä sinun kaltaiselta naiselta voi odottaa, eli halutaan suhde, jossa nainen saa olla, sekä vapaa mielinen sinkku ja samalla pitää hihnassa, jotain miestä ja jos mies yrittää edes hieman keskustella näistä asioista, niin voidaan sitten toistaa noita syytöksiä autistisella tavalla, niin kuin kaveripiirin muutkin kanat tekevät....
Minulla on yks nais kaveri Mari jonka kanssa olen tosi ollut hyvä kaveri Oltiin koko lapsuus ajan kavereita 6 v - tähän päivään saakkka. Sille menetin myös poikuuden kun oltiin kerran baarissa ja mentiin sen luokse panemaan. Ollaan edelleen kavereita ja joskus baarissa jutellaan, ollaan jo 39 vuotiaita molemmat. Se on aina sanonut että parempi minä kuin joku jännämies jolle menettää neitsyys. Sillä on meinaan ollut jännämies joskus.