onko netistä seuran haku se epätoivoinen viimeinen paikka yrittää etsiä seuraa koska jos siellä olisi tavallisia normaaleja ihmisiä niin kyllä kuukaudessa viimeistään on löytänyt parinsa joku heti ekalla treffeillä ja joku useammalla totta kai ei kaikkien luonteet ole samoja mutta kyllä 10 treffailijasta luulisi jo joku löytyvän mutta netti porukka on ihme porukkaa esim joku ollut 3v siellä niin jotain outoa on
mitä mieltä olette
epätoivoisiako on
879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tilanne on todella erilainen nainen vs mies.
Nainen saa nettideitissä valikoida satojen ehdokkaiden joukosta kun taas mies saa ehkä yhden viestin kuukaudessa ja sekin yleensä ihmiseltä joka ei mahdu jo valmiiksi alhaisiin kriteereihin.
Onhan se epätoivoista. Siellä tosiaan on monenmoista säätäjää ja kylähullua, mutta onnellisia parejakin tiedän syntyneen. Tusinaihmisillä aina helpompi löytää vastinpari, ja samanhenkisillä friikeillä.
joskus kokeilin ymmärrän kyllä ja monesti itsekkin jouduin kieltäytymään välimatkan takia tapaamisen mutta suurin osa ei vastaa tai juttelee kyllä mutta ei ole aikomustakaan tavata onkohan varattuja asuuko edes sillä paikkakunnalla missä sanovat vai mitä peliä ne touhuavat kyllä se niin on netti on netti ja harvassa on oikeasti normaalit aidot kunnolliset sinkut
En ole koskaan edes harkinnut nettideittejä. Ennen kaikkea siksi, että miehillä ei ole tosielämässäkään mitään kiinnostusta mua kohtaan, joten miksi huijata itseään sen enempää. Lisäksi mulla ei riitä kärsivällisyys siihen, että jaksaisin tutustua uuteen ja taas uuteen ja sitten taas uuteen tyyppiin, koska haluan kutienkin oppia tuntemaan henkilön hyvin ennen kuin ehkä tavataan. Toisaalta en jaksa myöskään jauhaa samoja asioita itsestäni kerta toisensa perään aina uudelle ihmisille. Tuntuu siis kauhean aikaa vievältä koko prosessi ja lisäksi netissä on liian helppo valehdella ja tästä minulla on jo muiden nettituttujen osalata ihan riittävästi kokemusta. Joten ei nettitreffejä tai Tindereitä mulle.
Mikäs sussa niin kovin vialla on jos saa kysyä?
Mutta totahan toi on.
Vikana? Jos miehiltä kysytään niin varmaan kaikki. Pitäis olla 10/10, mutta kun en ole.
Jos sulla on 2 jalkaa, hengität ja sinut pystyy jotenkin tunnistamaan naissukupuoliseksi, niin saattaisit olla unelmien kumppani monelle.
Höps. Eri asia jos itse metsästät niitä aivan halutuimpia kympin miehiä..