Miss Suomi ja Miss Helsinki kasvot rumia?

Sikaruma_HC-ATM

Medioissa jauhetaan nyt tuoreen Miss Helsingin Rosanna Kuljun rumuudesta ja samaan hengenvetoon on otettu esille myös Miss Suomen Bea Toivosen rumuus.

Yhteenvetona voidaan todeta että Rosannan ja Bean vartaloita pidetään huippuvartaloina mutta kasvoja pidetään missitasoiselle naiselle alarvoisena, heitä haukutaan jopa rumiksi mitä kasvoihin tulee. Rosannaa haukutaan lisäksi muovinaamaiseksi transuksi.

Onko naisen kauneusihanne siirtymässä enemmän kasvoista vartaloon vai onko tämä nyt ihan vain puhdasta sattumaa? Tämmöisenä hard-hard-hard-core-ätminä en voi kenenkään ulkonäköä tietenkään arvostella koska puheoikeus on meiltä viety näissä asioissa, mutta jos minulla tämä puheoikeus olisi niin sanoisin myös että Bea ja Rosanna eivät ole kovinkaan kauniita mitä kasvonpiirteisiin tulee.

Mitä mieltä olette näisä naisista? Tietty sitä Miss Suomea panisi jos pääisi, ei tästä siitä ole kyse, mutta mitä mieltä olette heidän "kasvojen kauneudesta"?

18

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sikaruma_HC-ATM
      • YkätLensi

        Hei sikaruma atmi, varoita seuraavan kerran ennen kuin pistät noin rumii plikkoja tiskiin, meinas meinaan ykät lentää ei helv*** miten tommonen lock nessin hiviö on voinut voittaa helsingin kauneimman tittelin?? phyi phittu!


      • -------------

        Lol. Paremman näköisiä tulee vastaan täällä 10 000 ihmisen kylässäkin tiheään. Palstanaisistakin varmasti jokainen on munaakovettavampi.


      • näyttää transulta

        ei voi mitään.. kun näin ensimmäisen kerran naisen kuvan, luulin oikeasti transuksi.


    • ghr354y67yh

      Voisin melkein väittää että päivän aikana töissä / kaupassa / kahvilla jne. näkee nätimpiä naisia. Ei kumpikaan iske millään.

    • jiivelaitila

      bealla on upea kroppa ja upeat hiukset mutta joo feissi ei ole kovinkaan kaksinen. Sillä tavalla bea korjasi potin kisoissa että pisti upeat hiuksensa valloileen ja peitti niillä pullukkamaiset kasvonsa. Toi Rosanna on varmaan jaellu piparia tuomaristolle, tommonen naama ei kelpaa edes perseeksi puhumattakaan että sillä voitettaisiin missikisoja

    • 13+3

      Kelpaisikohan kumpikaan YTM:lle?

    • FrancoDeSol

      Rosanna vastaa kritiikkiin netissä näin "Rumaksi ja transuksi on haukuttu. En ole itse lukenut mutta ystävät ovat kertoneet. Varmaan suomalaiset edelleen haluavat lettipäistä meikitöntä elovenamissiä. Mutta elämme vuotta 2015 ja maailmalla on aika erilaiset missitrendit."

      siis lol, erilainen missitrendi ei kuitenkaan tarkoita mitään Frankensteinia, aivan liikaa botoxia, meikkejä sun muita turhia tillpehöörejä tuolla mimmillä

    • Minusta missikisat voisi jo lakkauttaa tarpeettomina. Vaikka jo senkin takia, että se luonnollinen kauneus on niissä niin kaukana kuin vaan voi olla. Olen muuten samaa mieltä kaikista kykykilpailuistakin. Se, että voittaa jonkun niistä, ei kerro vielä mitään siitä todellisuudesta. Päinvastoin...

      • Anonyymi

        :)






        .


    • 3+3

      Rumat ne ulkonäköä arvostelee.
      Rumat ne rumaksi haukkuu.....

    • Ihan kaunis on

      Uusimmissa Iltalehden kuvissa Rosanna oli todella kaunis, tuo hänen virallinen voittajakuvansa oli epäedustava koska hänellä oli aivan liikaa meikkiä.

    • FrancoDeSol

      Lisää selityksiä Rosannalta "Olen saanut kymmeniä kannustusviestejä ja paljon myös anteeksipyyntöjä, kun ihmiset ovat hätäisesti katsoneet kuvaani heti kruunaamisen jälkeen. Mutta kaiken jännityksen ja muun jälkeen ei voi yksinkertaisesti näyttää hyvältä. Kisa kesti kaikkiaan 12 tuntia. Show-meikki toimi lavalla mutta ei enää keskiyön aikaan lähikuvassa, puntaroi Rosanna."

      Lähde: http://www.iltalehti.fi/viihde/2015011419020216_vi.shtm

      että näin :)

      • 5+1

        En mä haluis haukkua ketään rumaks ainakaan, eikä toikaan kyllä ollut ruma, mutta oon mä kauniimpiakin missejä kyllä nähnyt sanotaan näin.


      • FrancoDeSol

    • ätmi

      Ne on joutuneet puhkivalottamaan noi uudet kuvat, että saisivat naaman näyttämään ihmiseltä.

      • joopa joo

        näin on. Ja ei ole luonnonkaunis tämä nainen. Mutta, ehkä stadilaisten naisihanteet ovat.. no sanotaan vaikka maskuliinisemmat kuin landella.


    • Anonyymi

      Kauniita naisia ovat. Kateellisten panettelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1025
    Aihe