Kuusi vuotias Alex ei käynytkään taivaassa!

Mani mani

Alex Malarkey halvaantui aikanaan ja meni koomaan, kertoi käyneensä taivaassa ja tavanneensa mm. Jeesuksen. Kirjoitettiin menestykirjoja. Alex kertoo nyt totuuden, hän ei ole lukenut kuusi vuotiaana Raamattua, eikä käynyt taivaassa, kaikki oli vain huomion hakua. Samanlaisia tarinoita tulee Amerikasta vähänväliä, olen jo aikaisemmin todennut ne valheeksi ja sitähän ne ovat. Ps. Alex kehottaa edelleen lukemaan Raamattua ja se on siinä.

11

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elokuvakin tehtiin

      Alex keksi kaiken omasta päästään. Hyvä että viimein kertoi totuuden, hirveätä on tuollaisilla asioilla valehdella ja saada ihmisiä uskomaan tällaisia valheita. Toivottavasti muut ottavat esimerkkiä.

      • funtsaaja

        Alex kertoo ettei hän ollut lukenut Raamattua.
        Mitä hän oli kertonut taivaskokemuksestaan?
        Oliko siinä asioita jotka eivät olleet Raamatun
        Sanan kanssa yhtäpitäviä? Jos kuusivuotias
        on keksinyt tarinan omasta päästään ilman
        Raamatun tuntemusta, hänen on täytynyt
        kertoa Raamatun vastaisesti jotakin. Ja se
        olisi paljastanut hänet valehtelijaksi. Miten siis
        on tämän asian kanssa. En ole lukenut kirjaa
        enkä voi arvioida. Mutta funtsin kyllä.


    • Samaa huijausta

      On nämä sairauksien parantajina esiintyvät julistajat. Rahanahneus valta ja maine eksyttävät.

    • Ilta-Lehti tänään

      Alexin tapaus löytyy sieltä.

    • Oishan se pitänyt arvata.

    • Pasi Toivonen

      Taas yksi naula lisää Mellerin arkkuun. Sääli, sillä hän on tehnyt myös jotain hyvääkin elämänsä aikana.

      • Mellerillä ei ole väärien henkien erottavaa lahjaa selvästikään. Ikävää vaan, että kristinuskolla tehdään mielettömiä tuloja, vaikka kaikki perustuu valheeseen.


    • Kyllä taivaskokemuksia on, mutta ei niihin tarvita mitään koomaa.
      Pyhässä Hengessä sä voit käydä tulevaisuudessa, tai jopa taivaassa.
      Raamatussa on esim profeettojen näkyjä ja ilmestyksiä, jossa he ovat Hengessä olleet tulevaisuudessa, meidän aikanamme ja ihan taivaassakin. Kukaan heistä ei vain ollut koomassa.

    • Uskis.

      Entä jos Alex valehtelee nyt?

    • ajan saatosta...

      Minulle luterilainen kaveri tuli ja esitti, että lukisin ko. kirjan.
      Kahteen otteeseen, tarkoittaen, että saisi vääränlaiset uskon- ihmisopit minulle syötettyä, kun en uskonut Sanan vastaista näköalaa.

      Lukasin kirjaa kaupassa ja huomasin heti, että eihän Sana noin opeta, eli kyse on ihmisen omasta näköalasta.

      Jeesus itse sanoi, että te eksytte, kun ette tunne kirjoituksia.

      Melleriläisyys ja kaupallisuus hengelliselläkin puolen väärässä, ottaa kiinni ja tarjoaa väärää eteemme ja kansa, sekä kirkkojen portinvartijat eksyvät, kun eivät elä Sanasta ja Sanan mukaan.

      Siksi tällaiset harhat sitten saattavat Jumalan Sanankin naurunalaiseksi.

      Sanoohan muistiinmerkittynä IsoKirja sitä, että teidän epäuskonne takia, maailma pilkkaa Pyhiä asioita ja kas, tässäkin palstalla se huomataan erittäin hyvin.

      Portinvartioita ei ole valvomassa seurakunnissa sitä, missä heidän pitäisi olla.
      Vartoidaan perinnäissääntöjä, mutta Sanan tuntemus puuttuu.
      Perinnäissäännöt tunnetaan, kuten Jeesuksen aikana. Ja siksi tehdään tyhjäksi Jumalan Sana.

      Eli se Raamattu on tärkein ja sen ymmärtäminen.

      Tämä Kuva ja Sana, / Meller, jonka olen nähnyt hyvän muistinsa, tarkan havainnointinsa avulla eläväksi sanomalehti saarnaajaksi, ei niinkään Jumalan Sanan todelliseksi sanottajaksi on saanut Siionissamme monet polvilleen ja palvomaan ihmistä. Jos hänen aikaansaamat profetiat olisi tapahtuneet, Suomikin olisi jo ollut mennen tullen vaikkapa Neuvostoliiton valloittama.
      Meiltä muuttu Valtoihin aikoinaan jopa tunnettua helluntalaisvaikuttajaa vainoja pakoon, Mellerin profetioiden tähden. Osa on jo siellä maan mullissa, kun kuolema on tavoittanut. Osa käy kesäjuhlilla IsossaKirjassa. jne.

      Eli kansa eksyy ja portinvartijat nukkuu, sekä Melleri valvoo ihmisviisauden varjossa, sekä tidotusvälineitten tiedon profetioiden ääressä.

    • sopivaa hellareille

      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015011619034467_ul.shtml

      Siinä on hellareille sintä sontaa, jota haluavat ! Poikkeus että lopulta paljasti totuuden.

      Itse en kuunnellut radiosta kertaakaan kun tätä kirjaa luettiin - en uskonut siihen ja sama on muidenkin näiden ns. yliluonnollisten kokemusten suhteen.

      muhammed oli psykoosissa kun sai koraanin - näin niitä yli luonnollisia kokemuksia syntyyy

      Ihmisen mielikuvitus pystyy synnyttämään mitä tahansa sepustuksia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3553
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2389
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2218
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1987
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1542
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1429
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1282
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1230
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1205
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1189
    Aihe