Olen parikymppinen nainen ja ensimmäistä kertaa elämässäni sinkkuutta on kestänyt liian kauan. Ikinä en ole baarista ketään löytänyt, joten olen ruvennut miettimään jos suoraan netistä etsisin seksiseuraa. Millaisia kokemuksia muilla on ollut? Mitä kaikkea pitää ottaa huomioon ja mahdollisia varoitusmerkkejä? Miten asiassa on edetty?
miten hommata pano?
22
3504
Vastaukset
- osaava
Josolet hyvä antamaa kyl seraa löytyy aina
Mäkin vosin panna sua jos olet terve- panojarppi
Totta totta! Kyllä seuraa löytyy netistä ulkonäöstä ja -muodota riippumatta. Laitat jollekin hyvälle sivustolle ilmon ja jäät odottelemaan vastauksia. Esimerkiksi http://www.sexseuraa.com/ voit katsella niitä sivustoja. Ja kannattaa sitten muuten tavata ensin yleisellä paikalla, vaikka mies toisin ehdottelisikin.
Ei niin taatusti tule ongelmia panokaverin löytämisessä vaikka olisitki kunnan rumin haahka ku sivustolle ilmoituksen laittaa. Miehille se on aika helvetin iso ero sitte mutta se ei ole aloittajan ongelma.
- sfgsdgdsfgsdf
Tinder toimii.
- pepre
alastonsuomi.com
Moi minkä ikästä seuraa haet,olen vanhempi mies pirkanmaalta .Jos haet hetken helpotusta
kirjoittele.
[email protected]Laita minulle vaan viestiä jos kiinnostaa. Jutellaan lisää...
Olen yksin asuva mies Kuopiosta, Ikää minulla 60v 172. 72 - 18 ja olen raitis ja tupakoimaton.
Mieluusti haluaisin auttaa Sinua ja voitaneen yhdessä tutustua haluaamaasi tavalla ja avataan seksin saloja. Käytetään mielenkiintoa lisääviä asuja ja kiihotusta lisääviä hyväilyjä.
Ota rohkeesti yhteyttä ja tule käymään ja olemaan. Voit käyttää minua opetustarkoitukseesi ja- tkdman
Oli sitten varmaan aprillipila...
Marssit pankkiin ja talletat huntin mun tilille.Sitte tiliottees näkyy sun pano :)
- juupajuuna1248
Kyltti kaulaan, "ANNETAAN PILLUA" sitten vaan kadulla käveleen..
- Anonyymi
Voisinko minä menettää neitsyyteni sinulle?
- Anonyymi
Onko aloittaja jo löytänyt itselle seuraa, vai vieläkö on haku päällä?
- Anonyymi
Eipä kai tuo tinderiä kummempaa enään nykyään vaadi
- Anonyymi
Kyllä terve normaali ja sinut itsensä kanssa oleva nainen saa sen mitä haluaa.
Kannattaa vaan muistaa ettei jää koukkuun liikaa. Kun tulee vakiintumisen aika niin voi tulla ongelmia.- Anonyymi
Ja yks lisäys! Älä hae netistä miehiä. Ihmiset kohtaa aina livessä. Itse olen 70 luvun poikalapsi ja joutunut elämään 20 v iässä ilman nettiä ja omaa puhelinta. Ihmiset kohdattiin face to face eikä maailma ole muuttunut 1990 luvusta yhtään. Ihminen pystyy kusettamassa aina.
- Anonyymi
Älä etsi baareista,etsi vaikka ihan vierestä
ja päätä olla rohkeampi.Mitä hyötyä on
olla pelurimiehen höylä,visvat,aids,hepa
siinä baarin vapaa tarjonta. - Anonyymi
Nämä sinun tarinallisuudet on mies kyllä kokonaisuudessaan ihan liian banaaleja ollakseen millään tavalla uskottavia.
Jos olet nainen, niin riittää kun sanot jollekin jampalle x ohimennen että tykkäät seksistä ja jäätelöstä ja kysyt että mennäänkö jäätelölle, niin kyllä osaa yhdistää varmasti ainakin nämä asiat toisiinsa- Anonyymi
Olen tuo 70 luvun poikalapsi.
Ehkä liian suora puhe ja asian sanominen ei ole se juttu. Isossa porukassa jos on sopiva mies niin se asia etenee kyllä ilman sanoja.
Kaikkein huonoimmat neuvot tulee netissä.
Siis hyvällä itsetunnolla oleva terve nainen saa hoidettua asian. Eikä itsekunnioitusta pidä unohtaa!
- Anonyymi
You are loveliness
- Anonyymi
Mene pikkujouluihin ja ota pari paukkua. Niissä on aina panohaluisia.
- Anonyymi
On yksi asia, jonka sattuessa on paras lopettaa yhteys siihen.
Jos pyydetään rahaa ennen ensi tapaamista.
Monelle tutulle on tullut ikäviä yllätyksiä.
On vaimo, joskus useita muualla ja lapsia lauma.
Pyydetään rahaa matkalippuun ensitapaamista varten, eikä sitä koskaan tapahdu, mutta rahankerjuu jatkuu.
Ehdokas alkaa rajoittaa vapautta ja joutuu sopeutumaan miehen kulttuuriin, johon sopeutumattomuus voi johtaa jopa hengen menetykseen.
Netti on pullollaan petosta, mutta kun sen tietää niin aina voi yrittää.
Minä onnistuin kirjeen vaihdolla, tosin koin monta epäonnistumista ja usein olin minä, joka en hyväksynyt ehdokasta.
Siihen aikaan ei nettiä ollut keksittykään.
Voi tapahtua ihmeitäkin. Eräässä seurakunnassa muuan nuorimies rukoili itsekseen vaimoa asiaa kenellekään kertomatta.
Sitten eräässä tilaisuudessa hänen luokseen tuli tyttö, joka sanoi "Tässä minä olen, ota tai jätä".
Niin he sitten vähitellen menivät "samalle soppakupille".
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1952727Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82942604Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy412334Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1591414Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171102Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään471080- 57782
Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j10771- 19699
- 55682