Lääkärien koulutus on enemmän kuin poskellaan - lääkärin työ on KÄYTÄNNÖN työtä ei tieteen tekemistä - sama kuin istuttaisi lähikaupan kassaan kauppatieteitten maisterin.
Väärässä koulussa - väärin koulutettuja
Ei Toimi
13110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tuo oli typerintä, mitä olen vähään aikaan lukenut... Tiede on KAIKEN perusta.
TIEDE on perusta ja tieteentekijät ovat omassa luokassaan - eivät tekemässä käytännön työtä.
Onko se TIEDE siellä arv.- terveyskeskuksessa?
paras mitä voit tehdä on vetää v*tun päähäsi ja hukkua suohon. Suurin palvelus ihmiskunnalle mitä voit koskaan tehdä!
Olette terveydenhuollon parissa työskentelevä?
Siis arv.- terveyskeskuksessa ei olekaan se kovin mainostamasi tiede ohjaamassa toimintaa? Jotkin muut näkemykset? Skepoiset näkemykset? Näinkö esityksesi on ymmärrettävä? Sieltä ihmiset kuitenkin yrittävät hakea palveluksia ja apua vaivoihinsa!
Olipas siinä tiedettä!
Meillä - kuin maailmallakin - terveydenhuollon ohjeistaa lääkärit ja se on perseestä.
Vaivaakohan terveydenhoitoamme sama tauti mitä alla kerrotaan?
http://www.talouselama.fi/uutiset/ulkoasiainneuvos ylella kehitysapuhankkeet valuneet kokonaan hukkaan/a2288120
http://www.laakariliitto.fi/liitto/etiikka/laakarinvala/
Lääkärin valalla ei käytännössä ole mitään merkitystä, koska sitä ei noudateta?
POTILAAN OIKEUDET
http://www.valvira.fi/ohjaus_ja_valvonta/terveydenhuolto/potilaan_oikeudet
Potilaan oikeudet, lääkärillä on liian suuri valta. Vaikka nämä on Valviran ohjeissa kuitenkaan niillä ei ole mitään merkitystä, kun niitä ei noudateta?
Näinhän aiheesta kerrotaan!