Paljonko tällaisen arvo?

Mitä mieltä? Mielestäni sen verran harvinainen ja hyvässä kunnossa että kuusi tonnia on se mistä lähdetään http://www.nettiauto.com/ford/pinto/6951441
8205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ilmoitus ja kuvat ovat kehnonlaiset, kannattaisi vaikka kopioida tekstejä eri artikkeleista ja ottaa kunnon kuvat autosta, laittaa linkkejä ilmoituksiin maailmalta, koska suomi on pieni maa ja ihmiset juntteja.

Äänestä
  • Jep.
    Tuo olikin taas sarjassamme "Avuttomat ilmoitukset"... erityisesti, kun kyseessä on museoikäinen ja muutenkin harvinainen malli, korostuu ilmoituksen oikeellisuus ja tarkkuus. Suurinosa nettiautossa harhailijoista ei ole koskaan kuullutkaan moisesta Ford Pintosta, saati että olisi museoautoa ostamassakaan. Noin vajavaisella ilmoittelulla ei saa kuin päänsä kipeäksi vttuilusta ja tuhannen tarjouksia niiltäkin, jotka eivät mistään mitään tiedä ja haaveilevat tonnilla saavansa luotettavan käyttöauton, vaikka sitten vanhankin.

    Ensimmäinen edellytys auton kuin auton myyntiin on, että myyjä itse osaa sen hinnoitella. Koskaan ei järkevään kauppaan pääse "Ei hinnoiteltu"-arpajaisilla.

    Veikkailisin, että tuollaiselle myyntiarvo (jos museorekisteröity) voisi olla 4-5-tonnin luokkaa. Jos ei museoitu, hinta n. puolet tuosta eli 2-3-tuhatta.

    Äänestä

no jos se sun pinton arvo on mielestäsi ainakin kuustonnia niin sitten on.minä en maksaisi tosta edes kahta tonnia.

Äänestä
  • En ole tuon auton myyjä!Mutta tiedätkö paljon vaikkapa Mexico Escortit maksavat maailmalla. Tai BDa

    Äänestä

  • ohcvoimaa kirjoitti:

    En ole tuon auton myyjä!Mutta tiedätkö paljon vaikkapa Mexico Escortit maksavat maailmalla. Tai BDa

    Turha sitä näiltä urpoilta on kysyä, ja mitäpä nämä perseaukiset luuserit sillä tiedolla tekisivät? Tuollakaan nimim. --- ei 10000000000000000000% varmuudella ole kuin tuulen huuhtoma perse, kelapäivinä muutama satku, hetken aikaa.

    Äänestä

  • ohcvoimaa kirjoitti:

    En ole tuon auton myyjä!Mutta tiedätkö paljon vaikkapa Mexico Escortit maksavat maailmalla. Tai BDa

    no miten liittyy jokunen satatuhatta kpl.valmistettu pinto ja bda tai mexico joita valmistettu joitakin satoja/tuhansia kpl. toisiinsa? ei niin mitenkään,joten se että ralli eskortista maksetaan/pyydetään useita kymmeniä tuhansia euroja ei tarkoita että kaikista foorteista saa monta tonnia.

    Äänestä

Tuo Pinto on se mahdollisimman halvalla tehty automalli VW kuplan kilpailijaksi jenkeissä. Sai huonoa mainetta kun kävi ilmi että se syttyy palamaan kolarissa jos joku törmää perään. Jenkeissä tuli paljon oikeusjuttuja. Huonoimpia Fordeja koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohcvoimaa kirjoitti:

Mitä mieltä? Mielestäni sen verran harvinainen ja hyvässä kunnossa että kuusi tonnia on se mistä lähdetään http://www.nettiauto.com/ford/pinto/6951441

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu