on niin tappavaa.
Miten he kehtaavat nimittää itseään taiteilijoiksi ja kultturelleiksi, jopa intellektulleiksi! Heillä ei ole mitään sanottavaa! Olisivat hiljaa ja kuuntelisivat itseään v i i s a a m p i a.
Miten he kehtaavat nimittää itseään taiteilijoiksi ja kultturelleiksi, jopa intellektulleiksi! Heillä ei ole mitään sanottavaa! Olisivat hiljaa ja kuuntelisivat itseään v i i s a a m p i a.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lupaan häipyä palstalta ikuisiksi ajoiksi, jos löydät tähän ketjuun jonkun viestin, jossa väitän olevani taiteilija, kulturelli tai intellektuelli. Pois se minusta. Tai edes se, että mulla olisi jotain sanottavaa täällä. Ei ikinä:)
Miksi sinun älykkyytesi loistaa poissaolollaan?
Menisit Trinny & Susannah ohjelmaan, niin lakkaisit hetkeksi olemasta nobody.
Ai oikein *loistaa*, punastuttaa:) Kiitos!
Mutta tylsyys ja järjettömyys on tosiaan useimmiten palstan parasta antia, ainakin mulle, en tiedä muista. ja nimmarikin velvoittaa, kaiken muun lisäksi.
Mut nyt on valitettavasti pakko pitää parin päivän palstatauko, reality bites,nähdään taas perjantaina:) Ei saa trollata, ettei tule houkutuksia!
Juoksepa nurkan taa pillittämään...
Enpä tunne sellasta ohjelmaa.Onko joku hyväkin?
Mietipä sitä nurkan takana pillittäessäsi. ;-)
yb ja runontaja eivät ole kavereita. Jos he olisivat, he tappaisivat toisensa ja itsensä tylsyyteen.
Olen taiteilija, kulturelli tai intellektuelli.
Siis ihmiset, jotka kuvittelevat olevansa muita viisaampia ovat harhautuneet ajatuksiensa teillä. Eivätkä ole valmiita katumusharjoituksiin. Kuvittelevat olevansa aina oikeassa.