Ulkona on yli kymmenen astetta pakkasta.
Taloyhtiön idiootit päättivät sorkkia putkia tammikuussa.
Sisällä ei ole lämmitystä.
Lämmintä vettä saadaan vasta aamulla.
Vituttaa ja palelee, sanoisinko.
Arvtkaas mitä!
12
76
Vastaukset
Onko sinulla pyyhettä? Pyyhe on hyvä. Housuun ei kannata kusta, lämmittää vain hetken.
On kylpytakki ja iso oranssi pyyhe, mitä niillä pitää tehdä?
Hmh, ei ihme, etteivät teikäläiset tykkää olla pohjoisessa, kun heti lämpötilan laskiessa kustaan housuun....kurpizza kirjoitti:
On kylpytakki ja iso oranssi pyyhe, mitä niillä pitää tehdä?
Hmh, ei ihme, etteivät teikäläiset tykkää olla pohjoisessa, kun heti lämpötilan laskiessa kustaan housuun....Kääriydy niihin. Etkö ole lukenut Linnunradan käsikirjaa liftareille?
Haistapa paska.icepicked kirjoitti:
Kääriydy niihin. Etkö ole lukenut Linnunradan käsikirjaa liftareille?
Haistapa paska.En ole. Alkaa pikkuhiljaa kuulostamaan siltä että pitäisi.
Pakko haistaa, jos Hesasta päin tuulee. :)
Biologi// No joo, mutta olin saanut selville, etten saa tuota yhtä kesätyöpaikkaa, Siwasta en saanut ruokaa, koska se saatanan myyjä lähti jonnekin kaupasta, kävelin ulkona pakkasessa ajatellen, että pääsisin kotia lämpimään niin ei sitten sitäkään, kun ei lämmitys toimi tai suihkuun pääse. Mietin, josko heräisin huomenna neljältä, mutten ehkä jaksaisi koulussa ja noiden "aamu" on varmaan siinä kymmenen yhdentoista aikaan.... :(kurpizza kirjoitti:
En ole. Alkaa pikkuhiljaa kuulostamaan siltä että pitäisi.
Pakko haistaa, jos Hesasta päin tuulee. :)
Biologi// No joo, mutta olin saanut selville, etten saa tuota yhtä kesätyöpaikkaa, Siwasta en saanut ruokaa, koska se saatanan myyjä lähti jonnekin kaupasta, kävelin ulkona pakkasessa ajatellen, että pääsisin kotia lämpimään niin ei sitten sitäkään, kun ei lämmitys toimi tai suihkuun pääse. Mietin, josko heräisin huomenna neljältä, mutten ehkä jaksaisi koulussa ja noiden "aamu" on varmaan siinä kymmenen yhdentoista aikaan.... :(Älä vaivaudu lukemaan muita kuin ensimmäisen; käyvät tylsiksi.
Ostin neukkuhatun.icepicked kirjoitti:
Älä vaivaudu lukemaan muita kuin ensimmäisen; käyvät tylsiksi.
Ostin neukkuhatun.Okkeis. Mistä päin kirjastoa ne löytää?
Haiseeko se sitten pahalle?kurpizza kirjoitti:
Okkeis. Mistä päin kirjastoa ne löytää?
Haiseeko se sitten pahalle?(se valehtelee. Eivät ne käy tylsiksi)
- oi_Wikipedia
icepicked kirjoitti:
Kääriydy niihin. Etkö ole lukenut Linnunradan käsikirjaa liftareille?
Haistapa paska.Tieisitkö että paska on ukrainalainen perinne leipä sakä babyloniaainen jumala?
Kato vaikka Wikipediasta
- biologi_ei_kirj.
Mukavaa vaihteluahan se vain on, jos välillä on pirtti kylmänä. Lämmintä vaatetta vain päälle.
- fnfnfn
Älä mene huomenna kouluun :)
Täällä on niin kova pakkanen, että vaapuin ekaa kertaa noin 10 vuoteen toppahousuissa kouluun.
Minä voin muuten kertoa mikä minua vituttaa. Vähän vaan.
Oli tarkoitus olla kämpillä viikonlopun yli (olen siis paennut suurimman osan ajasta kotiin viikonlopuiksi, koska noh, en ole saavuttaut vielä mitään suurta ystävyyden tasoa muiden kanssa kotona on perhe, kaverit JOISTA OIKEASTI PIDÄN JA JOIDEN KANSSA EN TUNNE PIENTÄ AHDISTUSTA ja koira), koska silloin on yhden tyypin synttärit mutta sitten iskä ilmoitti, että minun "pitää" tulla käymään kotona koska kännykkäni lakkaa toimimasta. No, olin lähdössä jo tänään, mutta sitten muistin, että minulla on huomenna tentti ja pääsen lähtemään vasta silloin. Kotona olen noin yhdeksältä. Koska ne synttärit on lauantaina, joudun siis lähtemään kotoa joho kahdeltatoista tai kahdelta riippuen monelta ne alkaa/paljon on varaa myöhästyä. Kaiken kaikkiaan tulen kotona viettämään noin yhden ja puoli päivää. Tekisi mieli vaan jäädä kotiin, mutta en voi, koska "elämä alkaa mukavuusrajojesi ulkopuolella" tai jotain ja koska onhan se nyt kohteliasta mennä kun on kerta kutsuttu. Plus se on ihan kivaa varmastikin ja surkuttelisin muuten kotona peiton alla miten kivaa muilla on.
En tule pääsemään sitä tenttiä läpi, mikä ärsyttää myös senkin takia että en voi tentin takia mennä aikaisemmalla junalla ja se on viimeinen tenttikerta rauraurau.
- Fnfn Fnfn// Höh. Otan osaa.
Jeeeee! Ne toimii nyt!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6382433Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,291197- 1091148
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki101036- 93945
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101885Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?94810Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 64741
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e229693