Karvat ihon alla

Hmmmmm

Ja nyt tuskin kyse on sisäänpäin kasvavista ihokarvoista. Karva ei siis tule karvatupista ollenkaan ulos vaan ihon alla näkyy viiva. Ihmettelin sitä hetken ja tajusin että voiko se olla ihokarva. Halkaisin ihon ja noukin sitä ylöspäin ja kappas, sehän olikin ihokarva. Näitä on minulla ollut vain kaksi yhteensä. Kummassakin jalassa yksi. Onko teillä muilla ollut tällaista??

6

2746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfgdfg465

      Oho, joo taitaa sittenkin olla tuo sisäänpäin kasvaneet ihokarvat. Minulal ei vain ole patteja.

      • Samoin minulla

        Noin ne minullakin kasvoi, siististi ihon alla kun aloitin epiloinnit. En "halkaissut" ihoa vaan kaivoin karvan esiin neulankärjellä läheltä karvatuppea jolloin se liukui ulos kokonaisuudessaan.

        Patti syntyy kun karvatuppi tulehtuu.


    • piki79

      joo mulla molemoia, ihon alla meneviä ja sitten jalat usein täynä niitä tulehtuneita patteja, jos sajoissa puristan karvan ulos pattia ei tule, mutta ne on meikein aina säärissä takana !! jolloin en niitä näe ja jalat on kauheassa kunnossa, enn tiedä mikä avuksi !!

      ja se väri ei lähde millään pois, vaikka onkin oparantunut vuosikin sittemn, punainen väri jää !!!

    • gjoghöoiö

      Minulle kasvaa tuolla tavoin intiimialueille. Harvoin tulehtuvat. Säärissäkin kasvaa jonkin verran ihon sisään, mutta yleensä ne tulevat sieltä esiin omia aikojaan. Kainalo on jo sen verran hikisempi paikka, että sinne tulee välillä pieniä patteja, mutta harvoin sinnekään.

      Jos alkaa olla kovin paljon tulehtuneita karvatuppeja, niin tuntuu riskialttiilta jatkaa karvojen ajelua. Voisi olla tarvetta käydän näyttämässä asiaa lääkärille. Antibioottikuurikin voi olla silloin aiheellinen.Tuleehan hoitamattomasta aknestakin arpia. Miksei siis karvatupen tulehduksesta. Eli järjenkäyttö on sallittua sen suhteen, mitä iholleen tekee. Ja itsellään on myös vastuu omasta ihostaan, vaikkei sitä valitettavasti aina ajoissa ymmärrä.

    • palleroinendfvghnj

      Mulla tulee jatkuvasti jalkoihin sisäänpäin kasvaneita karvoja. Ne ei kuitenkaan tulehdu, joten yleensä en tee niille mitään. Säännöllisellä ihon kuorinnalla ne sitten tulee aikanaan ihon pintaan epiloitaviksi.

    • Anonyymi

      fgffladdasf fsdfd
      fsfdg gge2dasggs
      f;fd[fe fpoedsfl s[[poed dofdasfasofs lfsfdak so0s ad;passasdpdi dpddddsa

      sdasas0d
      dzsf-o9f
      sf[f0os-dfs

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1359
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      808
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      123
      692
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe