Ruotsin Ensitreffit alttarilla YLEFEM:lla pe klo 23

sammapåsvenska

SVT:n eli Ruotsin vastaava ohjelmaversio Ensitreffit alttarilla/Gift vid första ögonkastet tulee ylefem-kanavalla perjantaisin klo 23. Tekstitystä suomeksi ei tosin ole, mutta texttv-sivu 199 antaa ruotsinkielisen tekstityksen, jos se auttaa ymmärtämään ruotsia :)

"Svensk realityserie från 2014. Sex singlar som har provat allt i jakten på den stora kärleken, matchas ihop av ett expertteam. Inför tv-kamerorna ska de sedan gifta sig, fast de aldrig tidigare mötts. Paren ska leva som äkta makar i fyra veckor. Uppstår kärlek har experimentet lyckats, om inte - ska de skiljas. Kan ett arrangerat äktenskap vara vägen till den stora kärleken? Del 1 av 8. Även 24/1 samt 25/1 Textat sid. 199"

8

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SVT: Gift vid första

      SVT: Gift vid första ögonkastet

      Yle Fem Pe 30.01.2015 klo 14.15


      Ja päivällä toinen esitys aika

      • sammapåsvenska

        "Svensk realityserie från 2014. Sex singlar som har provat allt i jakten på den stora kärleken, matchas ihop av ett expertteam. Inför tv-kamerorna ska de sedan gifta sig, fast de aldrig tidigare mötts. Paren ska leva som äkta makar i fyra veckor. Uppstår kärlek har experimentet lyckats, om inte - ska de skiljas. Kan ett arrangerat äktenskap vara vägen till den stora kärleken? Del 2 av 8. Även kl 22.00 CET samt 5/2 Textat sid. 199"

        Ai jaa, toinen osa tuleekin ensin perjantaina päivällä klo 14.15 ja sitten uudestaan illalla klo 23! Ykkösosa eilen tuli vain illalla.


    • lillarejoete91
    • Heihalloo

      Hei onko kukaan seurannut kuinka ruotsalaisilla pareilla menee ?
      Minä en katsonut kuin hääpäivä jakson , sitten unohdin koko sarjan lähes tyystin.

      • SPOILERSPOILERSPOILER

        En ole seurannut sarjaa, joten en tiedä onko Suomessa jo päättynyt? Siitä huolimatta varoituksen sana SPOILERSPOILERSPOILER tulossa seuraavassa pätkässä!

        Sarja on jo päättynyt Ruotsissa ja jotkut osallistujat ovat kritisoineet SVT:n eli Ruotsin "YLE:n" toimintaa: SVT aikaansai konflikteja parien välille ja nyt enään 1 pari (Mathias&Emily) kolmesta on naimisissa http://www.aftonbladet.se/nojesbladet/tv/article20089231.ab .


    • hyäsarja

      Tuossa oli vain yksi pari jonka uskoin menestyvän ja sopivan pariksi. Se kaksi kissaa omistanut nainen ja hänelle valittu mies. Nimiä en muista, kaksi osaa olen katsonut kai ne ensimmäiset? Tekivät sen kissanluukun parvekkeen oveen meni aivan hitoille...

      • Pieleenmenee

        Pelkään jos ei mies luovu lapsihaaveistaan , niin .....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5606
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      60
      2818
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      94
      2546
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      407
      1658
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      104
      1430
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      30
      1249
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1169
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      266
      1014
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      181
      959
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      42
      955
    Aihe