Ruotsin Ensitreffit alttarilla YLEFEM:lla pe klo 23

sammapåsvenska

SVT:n eli Ruotsin vastaava ohjelmaversio Ensitreffit alttarilla/Gift vid första ögonkastet tulee ylefem-kanavalla perjantaisin klo 23. Tekstitystä suomeksi ei tosin ole, mutta texttv-sivu 199 antaa ruotsinkielisen tekstityksen, jos se auttaa ymmärtämään ruotsia :)

"Svensk realityserie från 2014. Sex singlar som har provat allt i jakten på den stora kärleken, matchas ihop av ett expertteam. Inför tv-kamerorna ska de sedan gifta sig, fast de aldrig tidigare mötts. Paren ska leva som äkta makar i fyra veckor. Uppstår kärlek har experimentet lyckats, om inte - ska de skiljas. Kan ett arrangerat äktenskap vara vägen till den stora kärleken? Del 1 av 8. Även 24/1 samt 25/1 Textat sid. 199"

8

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SVT: Gift vid första

      SVT: Gift vid första ögonkastet

      Yle Fem Pe 30.01.2015 klo 14.15


      Ja päivällä toinen esitys aika

      • sammapåsvenska

        "Svensk realityserie från 2014. Sex singlar som har provat allt i jakten på den stora kärleken, matchas ihop av ett expertteam. Inför tv-kamerorna ska de sedan gifta sig, fast de aldrig tidigare mötts. Paren ska leva som äkta makar i fyra veckor. Uppstår kärlek har experimentet lyckats, om inte - ska de skiljas. Kan ett arrangerat äktenskap vara vägen till den stora kärleken? Del 2 av 8. Även kl 22.00 CET samt 5/2 Textat sid. 199"

        Ai jaa, toinen osa tuleekin ensin perjantaina päivällä klo 14.15 ja sitten uudestaan illalla klo 23! Ykkösosa eilen tuli vain illalla.


    • lillarejoete91
    • Heihalloo

      Hei onko kukaan seurannut kuinka ruotsalaisilla pareilla menee ?
      Minä en katsonut kuin hääpäivä jakson , sitten unohdin koko sarjan lähes tyystin.

      • SPOILERSPOILERSPOILER

        En ole seurannut sarjaa, joten en tiedä onko Suomessa jo päättynyt? Siitä huolimatta varoituksen sana SPOILERSPOILERSPOILER tulossa seuraavassa pätkässä!

        Sarja on jo päättynyt Ruotsissa ja jotkut osallistujat ovat kritisoineet SVT:n eli Ruotsin "YLE:n" toimintaa: SVT aikaansai konflikteja parien välille ja nyt enään 1 pari (Mathias&Emily) kolmesta on naimisissa http://www.aftonbladet.se/nojesbladet/tv/article20089231.ab .


    • hyäsarja

      Tuossa oli vain yksi pari jonka uskoin menestyvän ja sopivan pariksi. Se kaksi kissaa omistanut nainen ja hänelle valittu mies. Nimiä en muista, kaksi osaa olen katsonut kai ne ensimmäiset? Tekivät sen kissanluukun parvekkeen oveen meni aivan hitoille...

      • Pieleenmenee

        Pelkään jos ei mies luovu lapsihaaveistaan , niin .....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      267
      9496
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      300
      6676
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1621
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1391
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1235
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1151
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1038
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      852
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      746
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      741
    Aihe