Saako treffailussa ottaa aikalisää?

veskuxxxx

Oon tavannut muutaman kerran naista, josta tavallaan pidän mutta olen epävarma omista tunteistani. Toinen osapuoli on ollut enemmän innoissaan.

Onko loukkavaa, jos pyydän aikaa selkeyttää ajatuksiani ja tunteitani? Pelkään, että toinen osapuoli luulee, etten ole ollenkaan kiinnostunut.

2

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riippuu varmasti vähän ihmisestä. jotkut ovat semmoisia ”kaikki tai ei mitään” –tyyppejä jotka eivät siedä pientäkään epäröintiä toisen tunteissa.

      Itse en kyllä pistäisi hitaampaa tutustumista pahakseni. Toki mies saa miettiä ihan rauhassa mitä minusta ajattelee ja niinsanotusti kääntää muutkin korttinsa, jos sellaisia on tarjolla samanaikaisesti.

      Mutta jos mies pitemmänkin ajan päästä ihan aktiivisesti pyrkii tapailemaan muita naisia, niin kyllä minä sen tulkitse kiinnostuksen puutteeksi ja anna asian olla kun en viitsi alkaa siinä huomiosta taistelemaan muiden naisten kanssa.

    • Veskuxxxx

      ei tässä ole kyse siitä, että pitää katsoa muut kortit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. Mitä muistoja teillä on kaivatusta?

      😇
      Ikävä
      50
      587
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe