Niin se vain on. USA vähät välittää Ukrainasta nyt kun Nato ei saanutkaan Sevastopolin laivastotukikohtaa.
Obama: "Ei aseapua Ukrainalle"
sen lorun loppu
12105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
hörhöt ovat outoa porukkaa: jos USA möisi aseitai, huudettaisiin, että "USA on suurin syyllinen, USA on maailman pahin uhka. USA sekaantuu sotaan, lietsoo sotaa..."
Vittu mitä idiootteja...
Heikkoa argumentaatiota ja käytöksesi viittaa muutenkin mielenterveyden ongelmiin.
Eikö lääkäri sanonut että sinun tulee ottaa lääkkeet säännöllisesti?
heikkoa urposeni kun oma argumentaatiosi oli olematonta ja meni henkilökohtaisuuksiin, mikä on aina merkki siitä ettei asiallista vastausta ole.
Itsehän sen ad hominemin aloitit, eikä viestissäsi muuta sitten ollutkaan.
Olet kirjoitustaidoton ääliö. Ja hullu.
^^^^ Trolli ^^^^
^^^^ Trolli ^^^^
vvvv Potentiaalinen Trolli vvvv
Siis kyllähän niitä aseita myydä aina voidaan. Ukrainan natottaminenhan vaatii miljardien investoinnit natoyhteensopiviin aseisiin. Varmaan suklaakeisari kaivaa nekin rahat kansan taskusta.
Ja muo taas suorastaan hykerryttää tieto, et iso osa VENÄJÄN aseteollisuudesta on UKRAINASSA!?! :D
Obama tietää että jos aseet annettaisiin ukrainalaisille olisi ne viikon päästä kapinallisten hallussa. Kiovan hallituksen joukot on kertakaikkisesti lannistettu eikä kukaan täyspäinen halua taistella enää paksun Petron ja Obaman puolesta.
Turpaanhan ne nämä CIA:n suojatit ottaa aivan kuten vastaavat aikoinaan Vietnamissa.
Tänäkin päivänä USA velkaantui 2.4 miljardia dollaria lisää. Velka syntyy täysin maailmanpoliisina hillumisen ja tyrannien tukemisten takia.