Selluliitti

Kertokaapa hyvät ihmiset että tehoaako siihen selluliittiin oikeasti mikään vai pitääkö siitä vain kärsiä kun sitä on kerran saanut?Itse olen hoikka, eli laihduttaa ei tarvitse, mutta selluliitti kyllä häiritsee.
3521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tyhmä kysymys, mutta mistä sulluliittiä tulee? mikä sen aiheuttaa eli miksi joillain on enemmän kuin toisilla??

Äänestä
  • ...liittyä naishormoneihin, sillä miehillä sitä ei ole koskaan. Miehillä voi olla läskiä, mutta ei sellaista röpöläistä, kamalaa sellua KOSKAAN mitä hoikillakin naisilla voi olla.

    varmaan joku kivikauden geeni, joka säilöö mammarasvaa naisen kehoon. ¤%&##/!! tarvitsemme geenihoitoa ;)

    Äänestä

mulla oli sama ongelma yhdessä vaiheessa. Eli olen alipainoinen ja silti oli seluliittia. Ensimmäiseksi karsin kovat rasvat pois ruokavaliosta ja aloin käydä kävelyllä. Kyllä on poistunut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sellu kirjoitti:

Kertokaapa hyvät ihmiset että tehoaako siihen selluliittiin oikeasti mikään vai pitääkö siitä vain kärsiä kun sitä on kerran saanut?Itse olen hoikka, eli laihduttaa ei tarvitse, mutta selluliitti kyllä häiritsee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu