pituustrollit pilasivat tämä keskustelupalstan.

pituustrollit pilasivat tämä keskustelupalstan. samaa jankkausta vuodesta toiseen, todennäköisesti muutamat ovat erikoisen aktiivisia.

ihmiset voisivat olla tarttumatta trollikeskustelunalituksiin. nyt tuo faktanaisen trollialoitus on kerännyt keskustelua, ja lisäksi joku trolli, mahdollisesti sama henkilö on tykittänyt koko sivun täyteen noita päättömiä aloituksiaan. eikö täällä ole mitään moderointia?
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmoitinkin tästä röllipeikosta moderaattorille ja ehkä joku trolli sai siitä bannerin. Mutta ei nekään kauaa kestä.

Eniten ihmettelen sitä, että on riittää aikaa joka päivä kirjoitellä. Täytyy olla työtön, naiseton, alle 20 v, pituus alle 170cm, muna alle 5cm kun jaksaa kirjoitella noita 2,5m ukkeleiden aloituksia. Sinänsä ymmärrettävää kun on saanut aina naisilta pakit. Pitkillä miehillä on "muutakin tekemistä".... =D

Äänestä
  • Aika poikkeuksellista että trolli ilmiantaa itsensä

    Äänestä

Trollauksen tasottomuuden perusteella viestit taitavat tulla joltain mieshenkilöltä, jolla on kyllä pystysuunnassa pituutta pari metriä, mutta vaakasuunnassa viisi senttiäkin tekee tiukkaa.

Äänestä

HALOO YLLÄPITO! VOISITTEKO POISTAA NÄITÄ PITUUSTROLLIKESKUSTELUITA! YLIPÄÄTÄÄN SAMASTA AIHEESTA JANKKAUSTA PITÄISI SENSUROIDA JOTTA PALTA OLISI EDES JOTENKIN LUETTAVA.

Äänestä

Trollit ja jankutukset taitavat olla monen muunkin palstan ongelma. Jos olette käyneet Sinkku-keskusteluosiossa, siellä vasta jankutetaankin. Ja kirjoituksista päätellen asialla on muutama hullu mielenterveysongelmainen, jolla aikaa trollailla päivät pitkät samoista asioista. Hmmm..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pituustrollit pilasi kirjoitti:

pituustrollit pilasivat tämä keskustelupalstan. samaa jankkausta vuodesta toiseen, todennäköisesti muutamat ovat erikoisen aktiivisia.

ihmiset voisivat olla tarttumatta trollikeskustelunalituksiin. nyt tuo faktanaisen trollialoitus on kerännyt keskustelua, ja lisäksi joku trolli, mahdollisesti sama henkilö on tykittänyt koko sivun täyteen noita päättömiä aloituksiaan. eikö täällä ole mitään moderointia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu