kaveriin ihastuminen ulkomailla

Onneton9

Tarina alkaa siita, etta olen nyt reilu 2kk ollut australiassa ja nyt melbournessa tapasin suomalaistyttoja useampia samassa hostellissa. Huomasin 2-3pv jalkeen olevani ihastunut yhteen naista, jonka kanssa olen hengaillut viikon ajan nytten. Tennis Openin takia kaupungin hostellit olivat aivan tayteen bookattuja ja ajattelin jo joutuvani kadulla nukkumaan viikon verran, mutta tama yksi suomalainen otti nukkumaan viikon ajaksi viereensa. Laatien saannot, etta ei seksia, eika mtn muutakaan vakavaa. Se oli minulle ok. Koko viikon ajan olemme olleet joka pv yhteisis tekemisissa ja rakkauteni vain voimistuu, enka mahda mtn sille. Yhtena baari-iltana sitten tutustuimme singaporelaiseen kundiin ja kuinka ollakkaan illan loputtua nain heidan suutelevan toisiaan vessojen edessa ja mustasukkaisena sen keskeytin hieman agressiivisesti ja kysyin suoraan etta mita tama merkitsee? Baarista kotiuduttua samaan hostelliin olin aivan rikki ja juteltiin seuraavana pvna selvinpain, etta miks se teki nain minulle. Kuulemma kyse oli naisesta jonka kanssa voi "sekoilla", mutta ei olisi seksia kumminkaan harrastellut, koska on yhteen muuhun suomalaiseen ihastunut, joka asuu suomessa, mutta ei usko sen suhteen alkavan missaan vaiheessa. Minun kanssa tama ei kuulemma ole mahdollista, koska silloin kaveruutemme todennakoisesti paattyisi heti seksin jalkeen. Voiko tama olla oikeasti syy? Haluaisin niin olla enemman kuin kaveri. Han on myos sanonut, etta oon mahtava tyyppi, paras kaveri taalla ja haluaa myos minut mukaan hakemaan tyopaikkaa farmilta ulkopuolen kaupunkia.
Itse en ole ollut ihastunut 4v ennen kuin nyt ja tama tuntuu tosi hirveelta, kun en saa mtn aikaseksi valillemme, vaikka meilla on tosi hauskaa. En pysty oleen vaan kaveri ja katsomaan sivusta, kun tama iskee muita miehia.

Voitteko neuvoo mita tehda? Voiko tilanne muuttua vai joudunko tyytyyn olemaan kaveri? Ulkonakoni tuskin on syy tai sitten naisen maku on aivan erilainen. En oikeesti vaan tajuta tata tilannetta.

2

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet juuttunu friend-zonelle. There is no way out, sorry. Suoraan puhuminen joko auttaa tai tuhoaa kaiken.

    • onneton9

      kiitos tasta. Olen onneksi paassyt jo yli :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      151
      5172
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3263
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      246
      3106
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      44
      2648
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1824
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      27
      1605
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1566
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1457
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1437
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1337
    Aihe