Kepuliyhtiö Talvivaara saastuttaa kuoltuaankin

Kepun masinoima Kainuun valtion elykeskus "mukavalvoo" samaisen valtion hoitaman konkurssipesän ympäristömääräysten noudattamista. Koko paletti on surkuhupaisa "mukayritys" loppusaattaa tämä Vanhasen, Pekkarisen ja Lehtomäen virheinvestointi haudan lepoon.
Tästä tulemme kuulemaan vielä paljon !!!!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Varmasti parasta olisi tehdä lopetus kertarysäyksellä sen sijaan, että 20 vuotta ja 2000 miljoonaa euroa haaskataan rahaa liruttamalla näitä myrkkyjä pikku hiljaa. Sama lopputulos olisi jos lopetettaisiin kerralla ja päästettäisiin mömmöt heti järviin, mutta rahat säästyisivät, eikä kepupoliitikkojen täytyisi roikkua vuosikymmenet löysässä hirressä.

Äänestä

Mauri Pekkarinen kommentoi vielä jokin aika sitten Talvivaaran mahdollisuuksia. Nyt olisi aika tulla asiassa esiin.

Äänestä
  • Annetaan Maurin vaihtaa uusi tupee ihan ekaksi ja odotetaan hänen kommenttinsa vaalien jälkeen.

    Olen kuullut että Mauri olisi kallellaan Persuihin päin? Ettei vaan suunnittele loikkausta?

    Äänestä

Kepu pettää aina. Mauri Pekkarinen on Suomen kallein mies.

Äänestä

Koittakaa nyt pitää se hengissä se kaivos vaalien yli, nimittäin Mauri Pekkarinen on jo tulossa rahasäkin kanssa pelastaan. Mauri simuloi jo Eduskunnan parkkihallissa iltaisin AUDIn takapenkillä kyytiä kainuuseen tupee suorana toisessa kädessä tyhjä perunasäkki.

Äänestä

Kaikki jatkuu kuten hidastetussa elokuvassa. Päättäjät odottavat jo seuraavia vaaleja ja kansalaisten nimiin otetaan joka päivä lisää velkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haudan takaa! kirjoitti:

Kepun masinoima Kainuun valtion elykeskus "mukavalvoo" samaisen valtion hoitaman konkurssipesän ympäristömääräysten noudattamista. Koko paletti on surkuhupaisa "mukayritys" loppusaattaa tämä Vanhasen, Pekkarisen ja Lehtomäen virheinvestointi haudan lepoon.
Tästä tulemme kuulemaan vielä paljon !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu