naiset on materiaalia

siinä missä esim autotkin. naisiin uppoo paljon rahaa kun joutuu kustantaa niille omakotitalon, kesämökin, farmariauton ja kultaisen noutajan. nainen ostetaan rahalla epäsuorasti.
765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näinhän se monesti tuntuu menevän. En ole vielä koskaan tavannut sellaista naista joka ei rahasta välittäisi.

Äänestä

Noh miehelläni on kesämökki, niin on minullakin, muuten olen kaikki nuo kustantanut meille, paitsi kultaisista noutajista ei meistä kumpikaan pidä, sen sijaan on eksoottinen kissa.

Äänestä

Ihme bitchejä ja golddiggereitä täällä fanitetaan.

Jokainen nainen on materiastatushuora = jokainen mies on aisurijokatahtoojuodatoistenmiestenmällitnaisensavitusta.

Kyllä on suuria totuuksia taas.

Äänestä

itseasiassa taitaa olla niin, että monet miehet tuhlailevat autoihin ja televisioihin ja muihin tekniisiin laitteisiin, sekä käyttävät ainakin vielä toistaiseksi alkoholia enemmän kuin naiset keskimäärin (ja nyt huom! keskimäärin, niille kaikille, jotka aikovat kommentoida, minä en käytä juuri ollenkaan alkoholia) johon kuluu paljon rahaa. Monesti naiset kustantavat elämistä enemmän, koska työttömyys on yleisempää miehillä kuin naisilla. Nykyaikaiset naiset kustantavat mielellään oman elämänsä ja usein joutuvat kustantamaan myös miesten elämän ja monesti naiset ovat säästäväisempiäkin kuin miehet Jos nainen kiinnostuu hyvätuloisesta miehestä, se johtuu siitä, että nainen huomaa, kerrankin mies joka todennäköisesti pystyy kustantamaan oman elämänsä. Silloinkin nainen ajattelee käytännöllisesti, että ei joudu huolehtimaan aivan täysin toisenkin toimeentulosta. Ai niin, ja tämä oli totuus jonka olen saanut selville tarkkailemalla erittäin laajaa ystäväpiiriäni eli siis totuus.

Äänestä
  • No niin varmasti, kyllä oli semmoista roskaa tämä teksti ettei mitään rajaa. Varmaan 99,99% suhteissa mies on se joka maksaa enemmän. Poikkeuksena voi olla suhde jossa mies on työtön, mutta sellaiset suhteet on harvassa, naiset kun oikein välttelevät työtöntä miestä kuin ruttoa, mutta sinähän olet nainen, niin ethän sinä tiedä mitään tästä, kunhan puhut lämpimiksesi itsepetoksen syövereistä. Parhaiten ansaitsevista miehistä on parisuhteessa 95% ja huonoiten ansaitsevista sinkkuina suurin osa. Lisäksi kaikista eniten lapsia tekevät taloudet jossa on köyhä nainen ja miehellä hyvät tulot.

    Äänestä

  • 19+20 kirjoitti:

    No niin varmasti, kyllä oli semmoista roskaa tämä teksti ettei mitään rajaa. Varmaan 99,99% suhteissa mies on se joka maksaa enemmän. Poikkeuksena voi olla suhde jossa mies on työtön, mutta sellaiset suhteet on harvassa, naiset kun oikein välttelevät työtöntä miestä kuin ruttoa, mutta sinähän olet nainen, niin ethän sinä tiedä mitään tästä, kunhan puhut lämpimiksesi itsepetoksen syövereistä. Parhaiten ansaitsevista miehistä on parisuhteessa 95% ja huonoiten ansaitsevista sinkkuina suurin osa. Lisäksi kaikista eniten lapsia tekevät taloudet jossa on köyhä nainen ja miehellä hyvät tulot.

    otanta on laaja ystäväpiirini, en tunnista mikäänlaista itsepetosta. Sinulla taas ei ole muuta mihin vedota kuin omat tunkkaiset ennakkoluulosi, jotka kieltämättä kaipaisivat päivitystä.

    Äänestä

Kumma juttu, kun yksikään naiseni ei ole ollut sen enempää omakotitalon kuin noiden muidenkaan mainitsemiesi asioiden perään. Työpaikka ja oma asunto on varmaan jossain määrin nostanut pisteitäni, mutta tuskin ne missään määräävässä asemassa ovat olleet pariutumisen kannalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hypergamia kirjoitti:

siinä missä esim autotkin. naisiin uppoo paljon rahaa kun joutuu kustantaa niille omakotitalon, kesämökin, farmariauton ja kultaisen noutajan. nainen ostetaan rahalla epäsuorasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu