Ei nyt pärjännyt suomen edustaja Bea Toivonen vaikka alkuun aina sitä joka kisan alussa hehkutetaan mahdollista sijoittumista.Etelä-Amerikan operoidut ja treenatut tytöt vie voiton joka vuosi.Lola aikaan pärjäsi ja tumma kaunotar hän onkin.
Miss Universum
kisakatsoja
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eihän tuo Bea ole edes kaunis; tavallinen blondi, jolla naamassa kaikki pielessä siis mittasuhteiltaan. Ei ole SUomen missit pärjänneet vuosikausiin koska siellä ovat tyrkyllä vain nämä julkkistyrkyt, jotka eivät todellakaan edusta Suomen naiskauneutta.
Jos pärjääminen on 15 parhaan joukkoon sijoittumista, niin suurin osa osallistujista ei pärjää vuosittain. Onko se niin hirveätä, mitä sitten? Saa heitä tietysti parjata, mutta tarvitseeko sitä edes tavoitella jotain operoimiskulttuuria? Minusta ei.
Rahat vaan säästyisi kun jätettäisiin se jokavuotinen osallistumien noihin kisoihin.Ei ole suomi-misseillä mitään mahiksia.Nämä voittajat ovat valmentautuneet monta vuotta kisoihin ja käyneet tosiaan monesti plastiikkakirurgien korjattavana.
tuossa sen näkee miten per_seestä suomalaisten naisten ulkonäkö on. Samaa sanoin jo toisessakin ketjussa..
Kukaan ei halua tuota myöntää, vaan vasta-argumentti on: "suomalaiset miehetkin on rumia blaa, blaa, blaa.."
Ja nyt kun ammattilaiset on kommentoineet pukuvalintoja ja treenin puutetta kun Bea on siis aika roteva ja kunnosta ja senteistä ja puvuista olis pitänyt huolehtia, voi kyseinen kokelas kuitata nuo asiat vain: "olen tyytyväinen kuitenkin, sillä sainhan MINÄ uusia ystäviä" ja niin ed. Ei tunne vastuuta vaan suunnilleen lohtua ja jaxuhaleja somesta kalastelemaan, eli eipä paljon ammatti-ihmisten kommentit hetkauta vaikka pitäis. Esim. että: "Niin, totuushan on että lisääkin olisi voinut tehdä, kiitos palautteestanne". Sitten olisin tyytyväinen minä. Sitä palstatilan määrää tähän saakka tästä asiasta, huh. Aivan turhaa hehkuttaa kuukausikaupalla ihmistä joka ei halua palautetta vastaanottaa. Olisi hän voittanut universumit, niin suomi nähtäis tälläkin hetkellä positiivisessa valokeilassa. Hänellä on suurempi vastuu kuin mitä tajuaa.